Виховна година "Добрими справами славна людина" (8клас). Добрими справами славна людина


Виховна година на тему: «Добрими справами славна людина!»

Мета: формувати в учнів розуміння важливості доброго ставлення до оточуючих людей, розвивати уявлення про добро і зло, виховувати прагнення робити добрі справи, розвивати самооцінку.

Формувати повагу до загальнолюдських моральних цінностей;
- вчити замислюватися про своє місце в житті та про свої вчинки;
- формувати навички самоорганізації в індивідуальній роботі та участі у колективній діяльності;
- Розвивати вміння співпереживати іншим людям, краще розуміти їх почуття, мотиви поведінки.

Обладнання: Половинки прислів'їв, сонце з промінчиками, ваги.

Оформлення дошки:

«Поспішайте робити добрі справи!»

«Чим людина розумніша і добріша, тим більше вона помічає добра»

Б.Паскаль

«Доброта. Ось якість, яку я бажаю придбати більше за всіх інших»

Л.Толстой

«Доброта є вічна найвища мета нашого життя»

Л.Толстой

«Доброта, готовність захищати слабкого та беззахисного – це насамперед мужність, безстрашність душі»

В.Сухомлинський

Вихователь: Здрастуйте, хлопці! Сьогодні наша розмова піде про доброту та про добрі вчинки. Кажуть, що якщо є в людині доброта, то вона як людина відбулася. Людська доброта і милосердя, вміння радіти та переживати інших людей створюють основу людського щастя.

Висловлювання про добро зачитуються з дошки.

Якщо в людині є чуйність, доброта, ввічливість, розуміння та милосердя, вона відбулася як Людина.

Тема нашої виховної години: «Добрими справами славна людина». І сьогодні я пропоную вам поговорити про доброту, про добро і добрі вчинки. Людська доброта, вміння радіти та переживати інших людей створюють основу людського щастя.

1 учень: Якщо людина любить тільки себе, вона не має ні друзів, ні товаришів, і коли приходять важкі хвилини, вона залишається сама.

2 учень: Любов до ближніх і суспільства визначається, передусім, ставленням до батьків, до друзів, до тварин, до рідного краю. Звичайно, ми ще не зовсім дорослі і не завжди маємо можливість допомогти всім, але цього потрібно прагнути.

Вихователь зачитує вірш:

Дістається недешево

Щастя важких доріг.

Що ти зробив доброго?

Чим ти допоміг людям?

Цим заходом виміряться

Усі земні праці…

Може, виростив деревце

Ти на землі своїй?

Може, будуєш ракету?

Гідростанцію? Будинок?

Зігріваєш планету

Своєю мирною працею?

Чи під сніговим порошком

Життя рятуєш кому?

Робити людям добре -

Гарнішати самому.

Вихователь: Розкажіть, як ви зрозуміли сенс цього вірша?

Відповіді дітей…

Вихователь: Якщо людина любить лише себе, вона має ні товаришів, ні друзів, і коли приходять важкі життєві випробування, залишається один. Переживає почуття розпачу, страждає. Нині відроджуються такі поняття як доброта, милосердя, доброзичливість, увага одна до одної. Людинолюбство визначається ставленням до дітей, до старшого покоління, до найбеззахисніших братів наших менших, до рідної природи, прагнення допомагати людям у нещастя.

А що таке доброта? Як ви розумієте це слово? Доброта - чуйність, душевне прихильність до людей, прагнення робити добро іншим.

А навіщо потрібна доброта? Подивіться, на дошці не просто сонечко - це Сонечко доброти, яке своїми променями зігріває всіх нас. Кожен промінчик означає те, з чого складається доброта:

милосердя (готовність допомогти комусь або пробачити когось) доброзичливість (доброзичливе ставлення до людей)

чуйність (готовність відгукнутися на чужу потребу)

терпимість (уміння без ворожнечі, терпляче ставитися до чужої думки, поглядів, поведінки)

турбота (діяльність, спрямована до благополуччя будь-кого)

співпереживання (співчуття до іншого)

взаємодопомога (допомога один одному)

Вихователь: Як ви розумієте зміст цих слів? (На зворотному боці промінців написано визначення)

Вихователь: Існує безліч прислів'їв і приказок про добро. Пограємо в гру «Зберіть прислів'я» на дошці безладно наклеєні частини прислів'їв треба знайти закінчення.

Життя дане на добрі справи

Добре слово лікує, а зле калічить

Добро не помре, а зло пропаде

Добре пам'ятай, а зло забувай

Про добру справу говори сміливо

Молодці! Добре знаєте прислів'я!

Вихователь: А зараз послухайте казку.

Чутка про мудрість одного з філософів рознеслася далеко за межі його рідного міста, і люди з далеких місць почали приходити до нього за порадою. Тоді один позаздрив його славі. Він упіймав метелика, помістив його між зімкнутих долонь і подався так до філософа.
- Запитаю в нього, який метелик у мене в руках, - вирішив він, - живий чи мертвий? Якщо скаже, що мертвий, я відкрию долоні, і метелик полетить. Якщо скаже - жива, я зімкну долоні, і метелик помре. Тоді всі зрозуміють, хто з нас розумніший… І всі справді зрозуміли.
- Який метелик у мене в руках - живий чи мертвий? - Запитав заздрісник, діставшись до філософа.
Все в твоїх руках, - відповів йому філософ .

Як ви зрозуміли сенс притчі?
- Якою людину робить добро?
- Кого називають добрим?
- А можна сказати: "Він добра людина, тому що ставиться до людей добре"? А якщо він мучить тварин, то хіба він добрий? Хіба можна бути до людей добрих, а до тварин злих? Ні. Добрий - це той, хто однаково добре ставиться до всього та до всіх.

Вихователь: Чемна людина завжди уважна до людей, які її оточують. Він намагається не завдати неприємностей, не ображати інших. Не поводиться грубо ні з батьками, ні зі сторонніми, ні з друзями. Яка людина всередині завжди залежить лише від неї, її серця.

А чи завжди ви добре звертаєтесь до своїх друзів, товаришів, близьких?

Як ви думаєте, хлопці, чого на землі більше: добра чи зла? Може, нам у цьому допоможуть ваги?

Ваги «добра» та «зла».

На одну чашу терезів ми кластимемо «зло» (темні фішки, що означають «заздрість», «зраду», «жадібність», «грубість», «брехня»).

Щоб перемогти «зло», треба постаратися, щоб переважила чаша терезів із «добром». Давайте пригадаємо, які добрі справи ви зробили, роблять люди навколо вас, і покладемо їх на чашу терезів з «добром». (Діти говорять про свою добру справу і кладуть на чашу яскраву фішку)

Ось бачите, хлопці, як можна перемогти зло. Так і в житті: крапельки добра, зливаючись, перетворюються на струмок, струмки - на річку, річки - на море добра. Добре, коли людина залишає по собі добрий слід. Допомагає людині робити добрі справи дружба, любов, повага, ввічливість, доброта, розуміння.

Вихователь: Наша виховна година добігає кінця. Ви ще діти, але попереду на вас чекає багато славних справ. Ви зробите нашу планету Земля красивою. Але насамперед ви повинні вирости справжніми людьми. А це означає, що ви маєте бути сміливими, добрими, працьовитими. Адже добрими справами славна людина.

Тема заняття. Людина славиться добрими справами.

Цілі уроку

освітня:

розвивати уявлення учнів про добро, доброту та добрі справи;

виховна:

вчити дітей робити добро, виховувати навички доброзичливої ​​поведінки, здатність співчувати, співпереживати, допомогти зрозуміти, що добро і зло в нашій душі, і що переможе, залежить від нас.

розвиваюча:

створити умови у розвиток промови, збагачення словникового запасу, вміння працювати у групі, аналізувати.

Епіграф уроку: Життя дане на добрі справи.

    Організаційна частина.

    Основна частина.

Тема сьогоднішнього уроку: Людина славиться добрими справами.

План вивчення нового матеріалу ( на дошці)

1. Що таке добро? Кого називають добрим.
2. Добре - значить, добрий.
3. Головне правило доброї людини.

Мета це те, що ми повинні дізнатися.

Сьогодні ми здійснимо подорож дорогою Добра, дізнаємося, що таке добро, доброта, кого вважають доброю людиною, які справи вважаються добрими, навчимося робити добрі справи. Краще мандрувати пішки, більше побачиш, та й для здоров'я корисніше.

Як ви думаєте? Що кожен із нас має знати до кінця уроку?

Отже, у добрий шлях! (Не забути нагадувати про поставу)

Перша станція –«Словарна».

Що таке добро, на вашу думку, ваші ідеї.

Робота зі словником : добро, доброта Якості по Ожогову:

    добродушний

    доброзичливий

    добронрівний

    добропорядний

    добросердечний

    сумлінний

Нам легше почало йти далі, наш багаж поповнився новими словами, але зі знанням завжди легше йти. Поки йдемо дорогою, я вам розповім про те, що на запитання, що таке добро і зло шукали відповідь наші далекі предки. І свої роздуми залишили нам у науку в прислів'ях і приказках.

Отже, ми дійшли до станції.Народна мудрість" .

Нам потрібно правильно з'єднати прислів'я. Прочитати свої прислів'я

Про що ми дізналися з прислів'їв? Що добро, доброту завжди цінували і цінували людину за добрі справи.

Народну мудрість укладено і в казках. Адже в російських народних казках добро завжди перемагає зло (так і в житті має бути). Які казки, які закінчуються добром, ви знаєте? (Морозко, Гуси – лебеді, Попелюшка та ін.)

А ось на станції«Читацька» ми познайомимося з англійською казкою, яку Оскар Уайльд написав «Щасливий принц». Рольове читання.

Робота з питаннями.

Добрими можуть бути не тільки справи, а й добрими бувають і слова. Адже не завжди людина може допомогти справою, як принц-дорогоцінностями, допомогти можна і словом. Коли людині погано сказати, що все в неї вийде, що все буде добре. Або просто сказати приємні слова як «Які ви сьогодні красиві», тобто компліменти. Наведіть приклад.

Щоб стало у цьому світі
Завтра краще, ніж учора,
Даруйте радість людям,
Даруйте радість людям!
Щоб стати багатшим,
Даруйте радість людям!

Яку радість ми можемо подарувати? (Посмішку)

Поверніться один до одного та посміхніться.

Пісня «Посмішка»

А тепер пограємо у гру “ Доведи слово”.

Розтає навіть крижана брила
Від слова теплого … (“ Дякую")

Зазеленіє старий пень,
Коли почує... ("Добридень")

Хлопчик ввічливий та розвинений
Каже, зустрічаючись... ("Вітаю")

Якщо більше їсти не в змозі,
Скажімо мамі ми … ("Дякую")

Коли нас сварять за витівки,
Говоримо ми … ("Вибач будь ласка")

І у Франції, і в Данії
На прощання говорять... ("до побачення")

Молодці!

Стало всім веселіше.

Отже, з добрими словами ми дійшли до наступної станції"Добра людина". На цій станції ми затримаємось довше. Адже нам треба з'ясувати, якою має бути добра людина, якою ми маємо стати. Давайте, уявимо, який він, на вашу думку, яким він повинен бути?

Зовні: добре обличчя, відкритий погляд.

Внутрішньо: любить людей, все живе: рослини, звірів, квіти, жучків, павучків.

Готовий прийти на допомогу у скрутну хвилину, ввічливий, уважний. Він робить добрі справи не заради нагороди.

Народна мудрість каже: Отримавши добро – пам'ятай, зробивши-забудь.

Про що це говорить, що доброта - вона скромна, не повинна кричати про себе. Для прикладу послухайте розповідь «Старий та яблуні».

Старий садив яблуні. Йому сказали: "Навіщо тобі яблуні? Довго чекати з цих яблунь плодів, і ти не з'їж із них яблучків". Старий сказав: "Я не з'їм, інші з'їдять, мені спасибі скажуть". Яка головна думка цієї розповіді?

У вас було домашнє завдання: написати коротку розповідь про доброї людини. Перевірка. Читання 1-2 учнів, решта – на перевірку зошит.

Чому ми вважаємо маму найдобрішою людиною. Мама, найдобріша людина, у мами найдобріше і найчутливіше серце, в ній ніколи не гасне кохання.

Робота в групах (мозковий штурм)

«Якщо я хочу стати добрішим, мені потрібно навчитися- Чому? - допомагати там, де потрібно, розуміти іншого, рятувати друзів у біді, не сваритися, посміхатися тим, з ким спілкуєшся, співчувати тощо. Адже доброта творить чудеса- робить людину красивою, сильною.

Починати треба з малого допомогти мамі донести сумку.

Пісня «Якщо ти добрий»

Висновок: добра людина, це той, хто робить добру справу, думає більше про інших, ніж себе.

Зараз я розповім вам притчу про двох вовків.

Старий індіанець розповів своєму онукові:

– Усередині кожної людини йде боротьба, дуже схожа на боротьбу двох вовків. Один вовк уявляє зло - заздрість, ревнощі, егоїзм, амбіції, брехню.

Інший вовк представляє добро – мир, любов, надію, люб'язність, істину, доброту, вірність.

Маленький індіанець на якусь мить замислився, а потім спитав:

- А який вовк наприкінці перемагає?

Обличчя старого індіанця торкнулася ледь помітної посмішки, і він відповів.

- Завжди перемагає той вовк, якого ти годуєш.

Як ви зрозуміли цю причту?

Станція "Картинна галерея".

Читання «Притчі про блудного сина».

Сюжет взято із Нового Завіту. У Євангелії від Луки (глава 15, вірш 11) викладена «Притча про блудного сина».

Людина, що стоїть навколішки перед старим, це і є блудний син, слово «блудний» тут означає «заблукавши, що збився зі шляху».

«Які почуття, крім радості зустрічі, відчуває батько?»,

"Які почуття, крім радості зустрічі, відчуває його син?".
«Безумовно, син відчуває радість зустрічі. Але разом з тим його мучать докори совісті, сором. Він кається, він шкодує про те, що зробив, просить вибачити його, готовий виправитися, загладити свою провину і т.д.

Батько шкодує сина, його серце сповнене співчуття, він готовий забути його вчинок і пробачити».

Висновок: все це і є добрі почуття, і вони відкривають шлях до добрих вчинків.

Правил у світі осінь багато: правила з російської мови, математики, дорожнього руху тощо. Мораль-це правила доброї поведінки. Серед низ є найголовніше правило моралі або Золоте правило моральності. Воно говорить: «Чого не хочеш сам, того не роби іншим».

Станція «Список добрих справ на сьогодні» .

День ще попереду. Скільки добрих справ встигнемо зробити?

Напишіть, будь ласка, їхній список.

Перевірка. Молодці, але це треба зробити!

Рефлексія: З якими почуттями йдіть з уроку?

Оцінки, д/з-п.19, вивчити рубрику «Вчимося робити добро».

Дякую вам за роботу, щоб у вас було добре здоров'я.

Щоб скористатися попереднім переглядом презентацій, створіть собі обліковий запис Google і увійдіть до нього: https://accounts.google.com


Підписи до слайдів:

Дістається недешево Щастя важких доріг... Що ти зробив гарного? Чим ти допоміг людям? (Л. Тетяничева)?

Людина славиться своїми справами

План уроку: 1. Що таке добро? Кого називають добрим. 2. Добре – значить хороше. Почуття та справи. 3. Головне правило доброї людини. 4. Притча про блудного сина. Домашнє завдання: Параграф № 11 – читати та переказувати. Запитання та завдання на стор. 91. Завдання № 3 (рубрика «У класі та вдома») – підготувати повідомлення.

1. «Від добра добра не шукають». 2. «Хто творить добро, тому Бог відплатить». 3. «Зле тому, хто добра не робить нікому». 4. «Годину в добро побудеш, все горе забудеш». 5. «Багато бажати - добра не бачити». 6. «За худим підеш, добра не знайдеш». 7. «У кому добра немає, у тому й правди мало». 8. «Бідного кривдити – собі добра не бажати». 9. «Добре ім'я дорожче за багатство». ? Про що ці прислів'я? (Розкрийте їхній сенс.)

Що таке добро? Добро - це щось позитивне, добре, корисне, протилежне злу; все добре, позитивне, все, що приносить щастя, добробут, користь. (Тлумачний словник) ? Назвіть слова – асоціації до слова «добро».

«добрий день» «у добрий шлях» «всім відома доброта цієї людини» «будьте добрі» «доброго вам здоров'я» «добрий шматок пирога» «добра погода» «добрий молодець»? Про які прояви добра йдеться у цих виразах? -Привітання -Напутність -Характеристика характеру -Звернення -Побажання -Розмір чого-небудь -Стан природи -Характеристика людини

Прочитайте фрагмент казки Оскара Уайльда «Щасливий Принц» (стор. 86-87, підручник) і дайте відповідь на запитання: Чому Принц плакав, адже його називали щасливим? Чому Принц вирішив допомагати людям? Чим жертвувала Ластівка, наважившись допомагати Принцу? Від чого Ластівці стало тепло, незважаючи на те, що наближалася зима? Які добрі почуття можна назвати?

Заповніть таблицю Добрі почуття Добрі справи любов, співчуття, співчуття, подяка, сердечність, доброзичливість, симпатія

Яку людину ми називаємо доброю? ? Прочитайте текст підручника на стор. 87-88 про академіка Андрія Дмитровича Сахарова і дайте відповідь на запитання: Чи можна назвати А. Д. Сахарова доброю людиною? Чому його назвали Совістю Народу?

Прочитайте “Притчу про блудного сина” з Євангелія від Луки (стор. 91, підручник).

Розгляньте картину Рембрандта ван Рейна (стор. 90) і дайте відповідь на запитання: Які почуття, крім радості зустрічі, відчуває батько? Які почуття, окрім радості зустрічі, відчуває його син?

Якими правилами має керуватися добра людина? Мораль - прийняті в суспільстві уявлення про хороше і погане, правильне і неправильне, добро і зло, а також сукупність норм поведінки, що випливають з цих уявлень. Золоте правило моралі: Відносись до оточуючих так, як ти хочеш, щоб люди ставилися до тебе.

Із чого починається доброта? Запишіть у зошитах «Три правила турботи про близьких»

Інтернет-ресурси http://fotoshops.org/uploads/taginator/Dec-2012/kalendar-fon-dlya-prezentacij.jpg - зошит у клітинку Дівчинка і хлопчик у верхній частині слайду – взяті з векторного кліпакту, як його отримати, можна дізнатися тут « Small children in the vector » http://ec.l.thumbs.canstockphoto.com/canstock16404819.jpg - дівчинка для гіперпосилання /14596006-%D0%A1%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%BB%D0%B8%D0%B2%D1%8B%D0%B5-%D0%BF%D0 %B8%D1%81%D1%8C%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%BE%D0%B9-%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D1% 8C%D1%87%D0%B8%D0%BA%D0%B0-%D0%B2-%D1%88%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0% BE%D0%B9-%D1%82%D0%B5%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B8.jpg – хлопчик для гіперпосилання


За темою: методичні розробки, презентації та конспекти

"Людина славна добрими справами" урок суспільствознавства 6 клас

Розробка уроку суспільствознавства у 6 класі за підручником Л.М.Боголюбова "Людина славна добрими справами" з презентацією та додатками...

Людина славиться добрими справами

План - конспект уроку з суспільствознавства в 6 класе.

Людина славиться добрими справами. Суспільствознавство. 6 клас

Базовий підручник: Боголоюбова Л.М. Суспільствознавство. 6 клас (Освіта, 2008 р.)Мета уроку (короткий опис): підвести учнів до розуміння того, що означає бути добрим.

Стратегія№1 «Асоціація»

Ціль: Активізувати мисленнєву діяльність (СРН 2 )

    Критерій:визначають синоніми та антоніми, однозначні та багатозначні слова.

    Завдання: Підберіть 5 синонімів та 5 антонімів до слова «доброта»? (Гуманність, чуйність, людинолюбство, сердечність, ласкавість, благодушність та ін жорстокість, злість, ненависть, підступність, бездушність, несправедливість). Визначте, слово «доброта» однозначне чи багатозначне? ( Доброта– чуйність, душевне прихильність до людей, прагнення зробити добро іншим: Її любили за доброту . ) Назвіть якості характеру, використовуючи слова у прямому та переносному значенні та складіть словосполучення.

Дескриптори:

1. Називають асоціації;

2. Підбирають синоніми, антоніми;

3. Називають якості характеру, використовуючи слова у прямому та переносному значенні, складаючи словосполучення.

ФО.Оцінювання методом Великого пальця.

Переходимо до наступного завдання, використовуючи Стратегію «Ідеал» П2. (СРН 2 )

Ціль: Ця стратегія, або метод, спрямовані на розвиток не тільки предметних, а й метапредметних, особистісних універсальних навчальних дій учнів,

Критерій:Розуміє та викладає основний зміст тексту. Використовує слова з прямим та переносним значенням, синоніми, антоніми, омоніми та багатозначні слова, запозичені слова, емоційно забарвлені слова; гіперболи, епітети, порівняння. СРН2

Завдання:

    Уважно прочитайте текст. Дайте відповідь усно на запитання.

    Знайдіть у тексті вираз у переносному значенні.

    Заповніть таблицю.

    Напишіть продовження цієї історії з використанням гіпербол, епітетів та порівнянь

Сім'я проводила вихідний день на пляжі. Діти купалися в морі та будували замки на піску. Раптом вдалині з'явилася маленька бабуся. Її сиве волосся розвівалося на вітрі, одяг був брудним і обірваним. Вона щось бурмотіла про себе, підбираючи з піску якісь предмети та перекладаючи їх у сумку. Батьки покликали дітей і наказали їм триматися подалі від бабусі. Коли вона проходила повз, то нахиляючись, щоб щось підняти, вона посміхнулася сім'ї, але ніхто не відповів їй на вітання. Через багато тижнів вони дізналися, що маленька старенька все життя присвятила тому, щоб підбирати з пляжу уламки скла, якими діти могли порізати собі ноги.

    Яке у вас відчуття, що ви відчуваєте після прочитання оповідання?

    Як ви вважаєте, чому старенька присвятила все своє життя цьому занять?

    Якби люди дізналися, чим насправді займалася старенька, що вони зробили б?

    Чи були у вашому житті випадки, коли вам спочатку не подобалася якась людина, тому що вона була не схожа на інших, а пізніше ви дізнавалися про щось про неї добре?

    Що сталося б зі світом, якби в ньому не стало доброти?

    Чия доброта допомагає вам рости? (Доброта батьків, бабусь, вчителів, друзів тощо)

додаток. Таблиця зі стратегії «Ідеал»

Яку головну проблему мають вирішити герої?

Якою важливою інформацією забезпечив вас автор?

Що ви ще знаєте, що допомогло б вирішити проблему?

Які три основні способи вирішення проблеми?

Який із вибраних вами способів найкращий? Чому?

ФО. Взаємооцінювання із основою на дескриптори. З коментарями кожної групи.

Аркуш оцінки

Дескриптори

Виконав

Не виконав

Відповідають на запитання

Знаходять у тексті вираз у переносному значенні

Заповнюють таблицю

Пишуть продовження історії

Будинок. завдання

Напишіть есе про якийсь важливий життєвий принцип.

1. Придумай щонайменше п'ять речень зі словами «добрий», «доброта».

Доброта- Одна з головних якостей людини. У моєму домі панують доброта та спокій. У мене найдобріший тато у світі. Добрим бути не так просто, як здавалося б. Добра людина завжди вчинить правильно.

2. У відомому дитячому мультфільмі стара Шапокляк стверджувала: «Хто людям допомагає, той витрачає час даремно, добрими справами прославитись не можна». Заперечи їй, напиши не менше трьох аргументів, чому треба допомагати людям.

Золоте правило моралі - стався до людей так, як ти хочеш, щоб ставилися до тебе. Добрі справи роблять наше суспільство кращим. Подяка за здійснення доброї справи підвищує самооцінку людини

3. Встав пропущене слово:

Добре, хоч як воно було мало,
Набагато краще, ніж велике зло.

Своїми словами поясни, як ти розумієш зміст цих рядків.


Добро завжди краще, ніж зло. Навіть найменший добрий вчинок переважує найбільшу пакість.

5. А. С. Пушкін у вірші «Пам'ятник» писав:

І довго буду тим люб'язним я народу,
Що добрі почуття я лірою пробуджував...


Як ти гадаєш, чому в пам'яті людей довго зберігаються добрі справи? Якими прикладами можеш підкріпити слова поета?


Хороші вчинки завжди запам'ятовуються. І потім вони відбиваються. Ти зробив добре, тобі відплатять тим самим. Тобі приємно, що хтось дбає про тебе, допомагає. Ти відчуваєш, що не один, що важливо.

6. Заповни пропуски у реченнях. Виберіть слова або словосполучення із запропонованого списку. Кожне слово або словосполучення можна використовувати лише один раз. Зверніть увагу, що у запропонованому списку для заповнення перепусток більше, ніж потрібно. Допускається зміна запропонованих слів відмінками.

Коли людина потрапляє у ситуацію вибору, дуже корисно заздалегідь визначити собі, що у разі є добром , що злом. Така попередня установка дуже допомагає зробити вибір, якого людина потім ніколи не соромиться. Зло часто маскується під добро. Розпізнати його непросто. У цьому допомагає золоте правило моралі.

А) успіх; Б) золоте правило моралі; В) покірність; г) добро; Д) зло; е) вибір.


7. Намалюй свій корабель під назвою "Добро". Придумай, що варто взяти з собою в довге плавання хвилями життя.