Хто став чим з хокею. Історія виступу збірної Росії на чемпіонатах світу з хокею

Вконтакте

Однокласники

Хокеїсти збірної Швеції взяли золото ЧС у Данії.

У фіналі змагання вони перемогли національну команду Швейцарії – 3:2 (1:1, 1:1, 0:0, 0:0, 1:0).

Команда Швейцарії 2 рази виходила вперед, але обидва рази дозволила супернику відігратися. Основний час протистояння закінчився нічиєю, в овертаймі рахунок залишився таким самим. У серії буллітів швейцарська команда також вела в рахунку, але незабаром Швеція відігралася і зрештою здобула перемогу (2:1 у буллітах).

Таким чином, команда Швеції стала чемпіоном світу в 11-й і 2-й раз поспіль. Також на своєму рахунку вона має 19 срібних та 17 бронзових медалей. Щодо Швейцарії, то вона 2 рази була срібною призеркою, 8 разів – бронзовою.

Турнірний шлях на ЧС-2018 команда Швеції розпочала великою (5:0) перемогою над Білорусією у першому турі групового етапу. Потім шведи перемогли Чехію (3:2), Францію (4:0), Австрію (7:0), Словаччину (4:3, в овертаймі), Швейцарію (5:3) та Росію (3:1). У групі А Швеція опинилася на 1-му місці.

У чвертьфіналі шведи здобули перемогу над Латвією (3:2), у півфіналі – над американцями (6:0).

Швейцарія стала справжнім відкриттям цього турніру: під час ЧС вона змогла розправитися, зокрема, з кількома топовими командами. У першому турі здобула гору над Австрією (3:2, в овертаймі), потім виграла у Словаччині (2:0), поступилася Чехії (4:5, по буллітах). Після цього швейцарці здобули перемогу над Білорусією (5:2), програли Росії (3:4) та Швеції (3:5), а в останньому турі перемогли Францію (5:1). У групі А Швейцарія опинилася на 4-му місці.

У чвертьфіналі команда Швейцарії стала сильнішою за Фінляндію (3:2), у півфіналі – Канаду (3:2).

У фіналі ж Швейцарія не просто продемонструвала самовіддану гру в обороні, а й іноді чинила тиск на явного, здавалося спочатку, лідера вирішального матчу. Загалом гра збірної Швейцарії на турнірі викликала захоплену реакцію як серед уболівальників, так і серед експертів.

МОСКВА, 6 травня – Р-Спорт.Чемпіонат світу з хокею відбудеться у Москві та Санкт-Петербурзі з 6 по 22 травня 2016 року. Збірна Росії на груповому етапі турніру зустрінеться з національними командами Швеції, Чехії, Швейцарії, Латвії, Норвегії, Данії та Казахстану.

Нижче наводиться довідкова інформація про історію виступу збірних СРСР та Росії на чемпіонатах світу з хокею.

Чемпіонат світу-2007 (27 квітня – 13 травня, Росія). Вперше з 1986 року чемпіонат світу з хокею приймала Москва (частина матчів пройшла у підмосковних Митищах). На попередньому етапі збірна Росії під керівництвом нового тренера В'ячеслава Бикова посіла 1-е місце у своїй відбірковій групі та вийшла у другий груповий етап, де також не зазнала гіркоти поразки, обігравши збірні Італії (3:0), Швейцарії (6:3) та Швеції (4:2). У чвертьфіналі росіяни розгромили збірну Чехії (4:0), а у півфіналі в овертаймі несподівано поступилися збірною Фінляндії (1:2). У матчі за 3 місце збірна Росії обіграла збірну Швеції (3:1) і здобула бронзові медалі першості. Російського хокеїста Андрія Маркова визнано найкращим захисником, а його партнер по команді Олексій Морозов - найкращим нападником чемпіонату світу.

Чемпіонат світу-2008 (2-18 травня, Канада). Вперше з 1962 року чемпіонат світу проводився в Північній Америці і був присвячений 100-річчю створення Міжнародної федерації хокею з шайбою. На попередньому етапі збірна Росії під керівництвом В'ячеслава Бикова посіла 1-е місце у своїй відбірковій групі та вийшла у другий груповий етап, де здобула три перемоги поспіль - над збірними Білорусії (4:3) у серії післяматчевих булітів та Швеції (3:2). , а також над збірною Швейцарії (5:3) у основний час. У чвертьфіналі російські хокеїсти розгромили збірну Швейцарії (6:0), у півфіналі розправилися зі збірною Фінляндії (4:0), а у фіналі, програючи 2:4 після двох періодів, зуміли у овертаймі вирвати перемогу у збірної Канади (5:4) , завоювавши золоті медалі та повторивши успіх збірної Росії 15-річної давності. Російського хокеїста Євгена Набокова визнано найкращим воротарем чемпіонату світу.

Чемпіонат світу-2009 (24 квітня – 10 травня, Швейцарія). На попередньому етапі збірна Росії, очолювана В'ячеславом Биковим, посіла 1-е місце у своїй відбірковій групі та вийшла у другий груповий етап, де також здобула три перемоги поспіль - над збірними Швеції (6:5 в овертаймі), США (4:1) та Латвії (6:1). У чвертьфіналі російські хокеїсти в завзятій боротьбі здолали збірну Білорусії (4:3), не менш напруженому чвертьфіналі обіграли збірну США (3:2), а у фіналі, як і роком раніше, здобули перемогу над збірною Канади (2:1), здобувши золоті медалі першості. Російського хокеїста Іллю Ковальчука визнано найкращим нападником і найціннішим гравцем чемпіонату світу.

Чемпіонат світу-2010 (7-23 травня, Німеччина). На попередньому етапі збірна Росії під керівництвом В'ячеслава Бикова посіла 1-е місце у своїй відбірковій групі та вийшла у другий груповий етап, де знову не втратила жодного очка, обігравши збірні Німеччини (3:2), Данії (6:1) та Фінляндії. (5:0). У чвертьфіналі росіяни обіграли збірну Канади (5:2). У півфіналі в завзятій боротьбі збірна Росії обіграла сенсацію турніру - збірну Німеччини (2:1), а не менш напруженому фіналі поступилася збірній Чехії (1:2), завоювавши срібні медалі першості. Російського хокеїста Павла Дацюка визнано найкращим нападником турніру.

Чемпіонат світу-2011 (29 квітня – 15 травня, Словаччина). На попередньому етапі збірна Росії, очолювана В'ячеславом Биковим, посіла друге місце і вийшла у другий груповий етап, де обіграла збірну Данії (4:3) та зазнала поразки від збірних Фінляндії (2:3 у серії булітів) та Чехії (2:3). . Росіяни завершили груповий етап з 7 очками і посіли четверте місце в групі Е. У чвертьфіналі росіяни здобули важку перемогу над канадською збірною (2:1), після чого була "суха" поразка від Фінляндії в півфіналі (0:3). У поєдинку за третє місце чеська команда обіграла збірну Росії (7:4), яка вперше за останні п'ять років залишилася за межею призерів.

Чемпіонат світу-2012 (4-20 травня, Швеція, Фінляндія). Вперше чемпіонат пройшов у двох країнах, Фінляндії та Швеції. Збірна Росії під керівництвом нового тренера Зінетули Білялетдінова перемогла у всіх 10 матчах, причому жодному разу навіть не знадобилося грати овертайм. Усі зустрічі групового раунду завершилися з перевагою росіян щонайменше у дві шайби. У чвертьфіналі майбутні чемпіони світу здобули впевнену перемогу над норвежцями (5:2), у півфіналі здолали фінів (6:2). У фіналі світової першості збірна Росії перемогла команду Словаччини з рахунком 6:2. Центрфорвард збірної Росії з хокею Євген Малкін став найкращим бомбардиром чемпіонату світу і був визнаний найціннішим хокеїстом.

Чемпіонат світу-2013 (3-19 травня, Фінляндія, Швеція). Збірна Росії на чолі із Зінетулою Білялетдіновим розпочала захист титулу чемпіонів світу з трьох перемог: над Латвією (6:0), Німеччиною (4:1) та США (5:3). У четвертому матчі групового етапу проти команди Франції росіяни програли з рахунком 1:2. Багато експертів поспішили списати поразку в матчі з французами на голкіпера Василя Кошечкіна, який вперше і востаннє з'явився на льоду по ходу турніру. У наступному матчі групового етапу російська команда мала змогу реабілітуватися у матчі проти господарів турніру – збірної Фінляндії. Але фіни здобули перемогу з рахунком 3:2. Збірна Росії перервала серію поразок, обігравши команду Словаччини у шостому матчі на груповому етапі (3:1). Ця перемога гарантувала російській команді вихід до чвертьфіналу. Останній матч на груповому етапі збірна Росії проводила проти Австрії. Російська команда перемогла 8:4. У чвертьфіналі збірна Росії програла команді США з рахунком 3:8 і завершила свій виступ у Гельсінкі. Ця поразка стала найбільшою на світових першостях в історії команди. Росія вперше з 2006 року не змогла пробитися до півфіналу чемпіонату світу.

Чемпіонат світу-2014 (9-25 травня 2014 року, Білорусь). Через рік після провалу на чемпіонаті світу і всього три місяці після ще більш важкої поразки на домашній Олімпіаді в Сочі, збірна Росії під керівництвом нового тренера Олега Знарка повернула собі титул найсильнішої у світі. Збірна Росії повторила шлях команди Зінетули Білялетдінова у 2012 році та виграла всі десять матчів чемпіонату. У плей-офф збірна Росії обіграла команди Франції (3:0) та Швеції (3:1). У фіналі перемогла команду Фінляндії з рахунком 5:2 та виграла світову першість. Фінальний поєдинок збірна Росії провела без Знарка, який отримав дискваліфікацію від Міжнародної федерації на одну гру за некоректний жест на адресу шведів у півфіналі. Російський нападник Віктор Тихонов став найкращим бомбардиром та снайпером чемпіонату світу. Сергій Бобровський був визнаний найкращим воротарем.

На чемпіонаті світу 2015 (1-17 травня, Чехія) збірна Росії знову дійшла до фіналу. На груповому етапі росіяни здобули п'ять перемог у семи матчах, обігравши команди Норвегії (6:2), Словенії (5:3), Данії (5:2), Білорусії (7:0), Словаччини (3:2, в овертаймі). , і поступившись збірним США (2:4) та Фінляндії (2:3 з булітів). Збірна Росії вийшла у плей-офф чемпіонату світу в Чехії з третього місця у групі В. У чвертьфіналі російські хокеїсти перемогли команду Швеції з рахунком 5:3, у півфінальному матчі завдали поразки команді США (4:0). У фіналі чемпіонату росіяни поступилися канадцям з рахунком 1:6 і здобули срібні медалі.

Хокей з шайбою - спортивна командна гра з ключками та шайбою на спеціальному крижаному майданчику. Мета гри – забити шайбу у ворота суперника. У матчі перемагає команда, яка закинула більше шайб.

Формула проведення чемпіонату світу неодноразово змінювалася. Першості розігрувалися за олімпійською та круговою системою, а також за різними змішаними варіантами, один з яких прийнятий у цей час.

На відбірному етапі 16 команд буде поділено на дві групи по вісім команд. Команди, які посіли перші чотири місця в кожній групі, виходять до чвертьфіналу, де гратимуть хрест-навхрест (1-4, 2-3). Команда, що посіла перше місце в кожній групі відбірного раунду, грає з командою, яка посіла четверте місце з іншої групи, тоді як команда, яка посіла друге місце, грає з командою, що посіла третє місце з іншої групи: 1А-4Б, 2А-3Б , 1Б-4А, 2Б-3А. Команди-переможці виходять до півфіналу. Півфінальні пари: переможець 1А-4Б проти переможця 2Б-3А, переможець 1Б-4А проти переможця 2А-3Б.

Переможці півфіналів зустрінуться між собою у матчі за золоту медаль, а команди, що програли, зустрінуться у матчі за бронзову медаль.

Очки за ігри нараховуються таким чином: команда, яка здобула перемогу в основний час, отримує 3 очки; команди, які завершили матч в основний час внічию, одержують по 1 очку. Команда, яка здобула перемогу в 5-хвилинному овертаймі або в серії післяматчевих штрафних кидків, яка проводиться у разі невиявлення переможця в овертаймі, отримує додаткове очко. Команда, яка програла в основний час, отримує 0 балів.

Якщо після закінчення основного часу матчу команди не виявляють переможця, після трьох хвилинної перерви команди проводять 5-хвилинний овертайм.

Команди змінюються воротами, гра завершується після закінчення п'яти хвилин або після того, як забивається гол. Команда, що забила гол, оголошується переможцем. Якщо в овертаймі команди не забивають голів, то проводиться серія післяматчевих штрафних кидків. В овертаймі Чемпіонату світу з хокею команди виступають у наступному форматі: чотири польові гравці та один голкіпер. Серія післяматчевих штрафних кидків проводиться за такою схемою: кожна команда виставляє по трьох гравців, які по черзі роблять кидки по воротах. Якщо після трьох кидків у виконанні кожної команди рахунок залишається рівним, серія продовжується додатковими кидками у виконанні гравців команд у зворотному порядку.

Чемпіонат світу – найбільші міжнародні змагання, що проводяться щороку, починаючи з 1920 р. Вони відбуваються під егідою IIHF (Міжнародної федерації хокею).

Цього року пройшов ювілейний 80-й чемпіонат світу, він проводився в Росії, на льодових майданчиках двох найбільших міст Росії – Москви та Санкт-Петербурга. Збірна РФ посіла третє місце. Перші три першості поєднувалися з Олімпійськими іграми: у 1920 році – з літньою Олімпіадою, у 1924 та 1928 роках. – із зимовими. У період із 1928 по 1968 рік чемпіонатом світу з хокею вважалися змагання, які організовувалися в рамках зимових Олімпійських ігор. З 1969 року ЧС проводиться окремо, щороку у різній країні. Місце проведення чемпіонату з хокею обирає IIHF.

Країни, в яких проходив ЧС з хокею

Лідер за кількістю чемпіонатів світу – Швеція, де змагання проводились 11 разів.

• 9 разів чемпіонат проходив у Чехії (8 разів у Чехословаччині 1 раз у Чехії, яка стала наступницею Чехословаччини у хокеї).
  • 8 разів – у Фінляндії та Швейцарії.
  • 7 разів – у Німеччині.
  • 6 разів чемпіонат проходив в Австрії та Росії (4 рази в СРСР, 2 рази в РФ).

Серед міст лідером за кількістю чемпіонатів світу лишається Стокгольм. Льодові арени цього міста приймали першість світу 10 разів.

• 9 разів чемпіонат проводився у Празі – столиці Чехословаччини (Чехії).
  • 7 разів – у Гельсінкі – столиці Фінляндії.
  • 6 разів – у Відні – столиці Австрії.
  • 5 разів у Москві – столиці СРСР (Росії). Місце проведення чемпіонату світу з хокею 2016 – також Москва.

Чемпіонат світу з хокею проводиться щорічно, починаючи з 1930 року, крім Другої світової війни (1940-1046 рр.). Не проводився він і 1980, 1984, 1988 рр., коли ці роки випадали зимові Олімпійські гри.

Країни – переможці ЧС з хокею

За історію чемпіонатів переможцями світової першості ставали 8 країн. Найбільше золотих медалей у збірної СРСР та її наступниці збірної Росії – 27. Найбільшу кількість медалей за 1, 2 та 3 місця виборола збірна Канада та збірна Чехословаччини (Чехії) – по 46.

Правонаступницею бур'янів на чемпіонаті світу з хокею вважається збірна Росії, збірної Чехословаччини - збірна Чехії, збірної ФРН - збірна Німеччини. Збірна СРСР не брала участь у чемпіонаті світу лише один раз – у 1962 році. Чемпіонат світу з хокею з шайбою вважається найпрестижнішим змаганням у цьому виді спорту, якщо збігається рік, він проводиться на зимових Олімпіадах, олімпійське золото з 1930 року прирівнюється до чемпіонських медалей.

Вид спорту, в якому дві команди намагаються вразити твердим, круглим м'ячем або шайбою ціль – ворота супротивника, використовуючи ключки. У кожній команді є один воротар, котрий захищає ворота своєї команди. .

Хокей (англ. Hockey) поділяється на види:
Хокей з шайбою - грає на льоду з маленьким (168-грамовим) гумовим диском, який називається шайбою. Найпопулярніший із усіх видів хокею – зазвичай приставку «з шайбою» опускають. Батьківщиною вважається Канада. Популярний у Росії, Канаді, США, країнах Скандинавії, Чехії, Латвії, Словаччини, Німеччини, Швейцарії, Україні, Білорусії, Фінляндії та Казахстані.
Інлайн-хокей - аналог хокею з шайбою, що грається на роликових ковзанах.
Хокей на траві - грається на трав'яному (або іншому відповідному) покритті маленьким, твердим м'ячем. Популярний в Австралії, Індії, Пакистані та Малайзії.
Індорхокей - аналог хокею на траві, що грається на майданчику для гандболу.
Хокей з м'ячем (Російський хокей) – грає на льоду з маленьким, твердим м'ячем. Найбільш популярний у Росії, Швеції, Фінляндії та Норвегії.
Міні-хокей з м'ячем (ринк-бенді) – хокей з м'ячем, що проводиться на майданчику для хокею з шайбою.
Флорбол - хокей у залі, що грається пластмасовими ключками і порожнім пластмасовим м'ячем.
Вертикальний хокей та Саночний хокей - різновиди хокею для інвалідів.

Перший турнір із хокею з шайбою в рамках Олімпійських ігор відбувся на літніх Олімпійських іграх 1920 року (VII Олімпіада). З 1924 року хокей із шайбою перенесено до програми зимових Олімпійських ігор. З 1930 року ЧС стали проводитися щорічно. Турнір з хокею з шайбою серед жіночих команд включено до олімпійської програми з зимових Олімпійських ігор 1998 року в Нагано. У 1983 році на сесії ІІХФ змагання 1920 року набули статусу самостійного чемпіонату світу, але не окремого хокейного олімпійського турніру. До 1972 року Чемпіонати Світу в роки Олімпіад проводилися в рамках олімпійських турнірів, в 1972 і 1976 - окремо від них, а в 1980-1988 вони в роки Олімпіад не проводилися. З 1976 року Чемпіонати світу стали "відкритими", тобто. у них беруть участь як любителі, і професіонали.

Історія хокею з шайбою

Історія хокею з шайбою є однією з найбільш оспорюваних серед усіх видів спорту. Традиційно місцем народження хокею вважається Монреаль (хоча свіжіші дослідження вказують на першість Кінгстона, Онтаріо або Віндсора, Нова Шотландія). Однак ще на деяких голландських картинах XVI століття зображено безліч людей, які грають на замерзлому каналі схожу на хокей гру. Але, незважаючи на це, батьківщиною сучасного хокею з шайбою вважається Канада.

Коли 1763 року Великобританія відвоювала у Франції Канаду, солдати привезли з собою цю землю хокей на траві. Оскільки канадські зими дуже суворі та довгі, то тут завжди віталися зимові види спорту. Прикріплюючи різаки для сиру до своїх черевиків канадці грали в цю гру на замерзлих річках, озерах та інших водоймах. У Новій Шотландії та Віргінії існують старовинні картини, на яких зображені люди, які грають у хокей.

3 березня 1875 року в Монреалі на ковзанці «Вікторія» було проведено перший хокейний матч, інформацію про який було зафіксовано у монреальській газеті «Montreal Gazette». Кожна з команд складалася із дев'яти осіб. Грали дерев'яною шайбою, а захисне екіпірування запозичили з бейсболу. Вперше на льоду поставили хокейні ворота.

У 1877 році кілька студентів монреальського університету Макгілла винайшли перші сім хокейних правил. 1879 року зробили гумову шайбу. Через деякий час гра стала настільки популярна, що в 1883 була представлена ​​на щорічному монреальському Зимовому карнавалі. У 1885 році в Монреалі було засновано Аматорську хокейну асоціацію.

Правила гри у хокей були вдосконалені, упорядковані та надруковані у 1886 році. Згідно з ними, кількість польових гравців зменшилася з дев'яти до семи, на льоду знаходилися воротар, передній і задній захисники, центральний і два нападаючі, а попереду по всій ширині поля діяв ровер (англ. rover - бродяга) - найсильніший хокеїст, який найкраще закидає шайби. . Весь матч команда проводила в одному складі, і до кінця гри спортсмени буквально повзали по льоду від втоми, адже заміняти дозволялося лише гравцю, який отримав травму (і то в останньому періоді і тільки за згодою суперників). У тому ж році було проведено першу міжнародну зустріч між канадською та англійською командами.

1890 року в провінції Онтаріо пройшов чемпіонат для чотирьох команд. Незабаром з'явилися криті ковзанки з природним льодом. Щоб він не танув, у стінах та дахах прорізали вузькі щілини для доступу холодного повітря. Першу ковзанку зі штучним льодом збудували в Монреалі в 1899 році.

Гра в хокей стала настільки популярною, що 1893 року генерал-губернатор Канади лорд Фредерік Артур Стенлі придбав за 10 гіней кубок, схожий на перевернуту піраміду із сріблястих кілець, - для вручення чемпіону країни. Так з'явився легендарний трофей – Кубок Стенлі. Спочатку за нього боролися любителі, а з 1910 року – і професіонали. З 1927 Кубок Стенлі оспорюють команди Національної хокейної ліги.

1900 року на воротах з'явилася сітка. Завдяки цій новинці припинилися суперечки про те, чи забитий гол чи ні. Металевий свисток судді, що від холоду прилипав до губ, замінили дзвіночком, а незабаром і пластмасовим свистком. Тоді ж ввели вкидання шайби (раніше суддя руками присовував ключки суперників до шайби, що лежить на льоду і, давши свисток, від'їжджав убік, щоб не отримати удар ключкою).

Першу професійну хокейну команду було створено в Канаді в 1904 році. Цього ж року хокеїсти перейшли до нової системи гри – «шість на шість». Був встановлений стандартний розмір майданчика – 56×26 м, який відтоді мало змінився. Через чотири сезони відбувся повний поділ на професіоналів та любителів. Для останніх започаткували Кубок Аллана, який розігрується з 1908 року. Його володарі згодом представляли Канаду на чемпіонатах світу.

На початку ХХ століття канадським хокеєм зацікавилися європейці. Конгрес у Парижі в 1908 році заснував Міжнародну федерацію хокею на льоду (ІІХФ), що об'єднала спочатку чотири країни - Бельгію, Францію, Велику Британію та Швейцарію. В 1914 виникла Канадська хокейна асоціація (КАХА), а в 1920 вона стала членом Міжнародної федерації. Для підвищення видовищності та швидкості гри 1910 року дозволили заміну спортсменів. У цьому року виникла Національна хокейна асоціація, а знаменита Національна хокейна ліга (НХЛ) з'явилася лише 1917 року.

Чимало нововведень належить хокеїстам братам Петрик - Джеймсу, Крейгу та Лестеру (останній став відомим хокейним діячем). З їхньої ініціативи гравцям привласнили номери, очки стали нараховувати не лише за голи, а й за результативні передачі (система «гол плюс пас»), хокеїстам дозволили передавати шайбу вперед, а воротарям - відривати ковзани з льоду. Гра з того часу стала тривати три періоди по 20 хвилин кожен.

1911 року ІІХФ офіційно затвердила канадські правила гри у хокей, а 1920 року відбувся перший чемпіонат світу. 1929 року воротар Клінт Бенедикт з «Монреаль Мерунз» вперше одягнув маску. 1934 року узаконили штрафний кидок - буліт. У 1945 році за воротами встановили різнокольорові ліхтарі для більш точного обліку закинутих шайб ("червоний" означає гол, "зелений" - взяття воріт не зафіксовано). Цього ж року було запроваджено потрійне суддівство: головний суддя та два помічники (лайнсмени). У 1946 році було узаконено систему суддівських жестів за конкретних порушень правил.

1920 року відбулася перша зустріч в офіційному турнірі - на Олімпійських іграх - між командами Старого та Нового Світу. Канадці знову підтвердили свою славу найсильнішої хокейної країни світу. Перемогли канадці і на олімпійських турнірах (які вважалися чемпіонатами світу) 1924 і 1928 років.

Хокей в СРСР та Росії. Днем народження хокею в Росії та СРСР загалом вважається 22 грудня 1946 року, коли у Москві, Ленінграді, Ризі, Каунасі та Архангельську були зіграні перші матчі першого чемпіонату СРСР з хокею з шайбою.

У 1954 році радянські хокеїсти дебютували на чемпіонатах світу і відразу ж посіли провідне становище у світовому хокеї. Вже перша зустріч із канадцями закінчилася перемогою радянських спортсменів – 7:2. Ця перемога принесла збірній СРСР перший титул чемпіона світу. У 90-ті роки відсутність стабільності спонукала багатьох провідних гравців шукати щастя у заможних зарубіжних клубах. Вітчизняний хокей втратив свої зірок, і єдиною втіхою може бути та обставина, що більшість із них не загубилися в чужому хокею, а навпаки - є лідерами, в тому числі і в клубах НХЛ, і тим самим підтримують високу марку російської хокейної школи.

У цей час збірна Росії, вигравши чемпіонат світу 1993 року, довго залишалася взагалі без медалей. І лише останнім часом російська збірна почала повертати свою колишню силу. І якщо на чемпіонаті світу в Москві 2007 року росіяни оступилися в півфіналі, то в 2008, у рік офіційного 100-річчя хокею, повернули собі звання чемпіонів світу, обігравши канадців у Квебеку, а 10 травня 2009 року збірна Росії підтвердила своє звання. збірну Канади у фіналі чемпіонату світу-2009, що проходив у Берні (Швейцарія), з рахунком 2:1. Однак, незважаючи на позитивну тенденцію 24 лютого 2010 року в матчі 1/4 фіналу Олімпійського хокейного турніру російська збірна поступилася канадцям 3:7. У 2010 році, на черговому чемпіонаті світу, збірна Росії взяла реванш за поразку на Олімпійських іграх, обігравши в 1/4 фіналу збірну Канади з рахунком 5:2 (примітно, що під час гри росіяни вели в рахунку 4:0), але не змогла утримати титул чемпіона світу, поступившись у фіналі збірній Чехії з рахунком 2:1. У 2011 році Росія програла чехам з рахунком 4:7 і вперше за п'ять років залишилася без медалей. Золоті медалі взяли фіни, срібло шведів, чехи на третьому місці.