Презентація – Проект з фізичної культури «Моя траєкторія здорового способу життя. Проект "фізична культура – ​​здорова нація" Проект здоровий урок фізичної культури


Самойлов А.Є., вчитель фізичної культури

МОУ «ЗОШ №10 с. Солдато-Олександрівського»

Педагогічний проект

Тема проекту: Використання здоров'язберігаючих технологій у формуванні здорового способу життя на уроках фізичної культури у світлі вимог ФГОС нового покоління.

Актуальність.

Здоров'я - безцінне надбання як кожної людини, а й усього суспільства. Останнім часом очевиднішим стає катастрофічне погіршення здоров'я учнів. Поряд із несприятливими соціальними та екологічними факторами як причину визнається і негативний вплив школи на здоров'я дітей.

Багато років людина проводить у стінах освітніх закладів, і тому ціннісне ставлення до здоров'я не може формуватись без участі педагогів. Довгий час наша освіта не приділяла належної уваги збереженню, зміцненню та розвитку здоров'я, уникало оцінок впливу педагогічного процесу на психічний стан учнів, не розглядало освітні технології з точки зору здоров'язберігаючої спрямованості. У кращому випадку все зводилося до спортивних заходів та оздоровчого відпочинку під час канікул.

Із запровадженням Федеральних державних освітніх стандартів ідея здоров'язбереження учнів набула статусу пріоритетного спрямування, це червона нитка національного проекту «Освіта», президентської ініціативи «Наша нова школа».

Проблеми.

Численні дослідження останніх років показують, що близько 25-30% дітей, які приходять у 1-і класи, мають ті чи інші відхилення у стані здоров'я. Адже «шкільний фактор» – це найбільш значущий за силою впливу та за тривалістю фактор, що впливає на здоров'я дітей. Нині раннє початок систематичного навчання, значна інтенсифікація навчального процесу, призвели до збільшення навчального навантаження на функціональні можливості організму дітей.

За період навчання у школі кількість здорових дітей зменшується в 4 рази, кількість короткозорих дітей збільшується з 1 класу до випускних з 3,9% до 12,3%, з нервово-психічними розладами – з 5,6% до 16,4%, порушеннями постави із 1,9% до 16,8%. Одна з найчастіших патологій у школярів – порушення гостроти зору.

Практика оголила: судячи статистиці, лише мала частина випускників школи належать до здорових. Таким чином, кожному вчителю необхідно враховувати, що присутній на уроці у звичайній школі дитина, як правило, не здорова.

Основна мета здоров'язберігаючих технологій - збереження та зміцнення здоров'я учнів, як найважливіший фактор працездатності та розвитку дитячого організму.

Підготовка до здорового способу життя дитини на основі здоров'язберігаючих технологій має стати пріоритетним напрямком у діяльності педагога, який працює з дітьми шкільного віку.

Основна проблема, на мою думку, у тому, що діти мало рухаються. 3:00 уроків фізичної культури не рятують учнів від низької рухової активності на інших уроках. Втома очей, навантаження на зір, внаслідок чого виникає головний біль і запаморочення.

Проаналізувавши причини шкільних хвороб, я дійшов висновку про необхідність вирішити ці проблеми в галузі здоров'язбереження комплексно.

Перший етап: педагогічне моделювання.

У реалізації проекту беруть участь адміністрація школи та педагоги, які працюють у класі, медичний працівник, прикріплений до школи, батьки.

В результаті роботи спроектовано цілісну здоров'язберігаючу модель, визначено цілі та завдання проекту, сформульовано принципи та підходи до формування програми проекту, розроблено програму. Також створено умови для реалізації проекту, продумано форми та методи роботи з усіма учасниками освітніх відносин: дітьми, педагогами, батьками. Розроблено конспекти спортивно-масових та позакласних заходів, конспекти уроків.

Постановка цілі проекту.

Загальна мета: формування у дітей, педагогів та батьків потреби у здоровому способі життя, як показник загальнолюдської культури, частиною якої є фізична культура, залучення дітей та дорослих до традицій великого спорту.

Приватна мета: формування у дітей інтересу та ціннісного ставлення до занять фізичною культурою, що сприяє гармонійному фізичному розвитку дитини в умовах освітньої установи.

Завдання:

1. Застосування здоров'язберігаючих технологій на уроках і в позаурочній діяльності.

2. Залучення батьків до вирішення питань оздоровлення дітей.

3. Організація активного спортивного дозвілля дітей.

4. Формування у дитини почуття відповідальності за збереження та зміцнення свого здоров'я.

5. Використання оптимальних рухових режимів для дітей з урахуванням їх вікових, психологічних та інших особливостей, розвиток потреби у заняттях фізичною культурою та спортом.

Об'єкт проектування: створення умов для формування процесу навчання дітей на уроках фізкультури, спортивно-масових та позакласних заходів в умовах здоров'язбереження.

Гіпотеза : якщо організація навчання та виховання є цілеспрямований процес, у ході якого вирішується низка приватних педагогічних завдань, вкладених у досягнення кінцевої мети, то робота буде ефективною і дасть позитивну динаміку.

Тип проекту: інформаційний, практико-орієнтований.

За ознакою предметно-змістовної галузі це монопроект. Він проводиться у межах одного предмета.

За тривалістю виконання – це проект довгостроковий з вересня 2015 р. до травня 2016 р.

Другий етап – педагогічне проектування.

    Підготовчий етап(1 чверть 2015 – 2016 навч. року)

Створення умов для успішної реалізації проекту включає:

Вивчення літератури та матеріалів мережі Інтернет з використання здоров'язберігаючих технологій;

Вивчення сучасних технологій новаторів, узагальнення їх педагогічного досвіду. .С.Аветісову., комплекс лікувальної гімнастики «Цілющі звуки» та лобно-потилична корекція для концентрації уваги та зняття стресів за програмою М.А. комплекс вправ з профілактики плоскостопості (масажу);

Визначення стратегії та тактики діяльності.

2) Основний етап(2-3 чверть 2015 – 2016 н.р.).

Передбачав організацію діяльності з реалізації мети та завдань програми.

Він передбачав такі напрями роботи:

    проведення первинної діагностики рівня здоров'я учнів за допомогою шкільної медичної сестри;

    застосування здоров'язберігаючих технологій на уроках;

    створення системи взаємозв'язку та співробітництва з усіма шкільними службами;

    виконання всіх прийнятих санітарно-гігієнічних норм та вимог;

    оптимізація навчального процесу з метою подолання негативних факторів та негативних впливів на здоров'я дитини;

    вдосконалення застосування технічних засобів та методик моніторингу здоров'я дітей, які забезпечують індивідуальну оптимізацію педагогічних технологій та навантажень;

    робота з батьками.

3) Заключний етап(4 чверть 2015 – 2016 н.р.).

Проводився аналіз діяльності щодо реалізації проекту, діагностика школярів, постановка завдань з метою подальшого збереження та зміцнення здоров'я дітей шкільного віку.

Третій етап – педагогічне конструювання.

Уроки фізичної культури - основна ланка в ланцюжку оздоровлення учнів у школі. Вони сприяють зміцненню здоров'я, правильному фізичному розвитку та гартуванню організму, а також розумовій та фізичній працездатності, формуванню правильної постави, ліквідації або стійкої компенсації порушень, спричинених різними захворюваннями.

Здоров'язберігаючі технології у фізичному вихованні - це сукупність прийомів, методів, методик, засобів навчання та підходів до освітнього процесу, при якому виконуються як мінімум 4 вимоги:

1. Облік індивідуальних особливостей дитини.

2. Діяльність вчителя в аспекті реалізації здоров'язберігаючих технологій на уроках фізичної культури повинна включати знайомство з результатами медичних оглядів дітей, їх облік у навчально-виховній роботі; допомогу батькам у побудові здорової життєдіяльності учнів та сім'ї в цілому.

3. Недопущення надмірного виснажливого фізичного, емоційного, навантаження при освоєнні навчального матеріалу.

4. Забезпечення такого підходу до освітнього процесу, який би гарантував підтримку лише сприятливого морально-психологічного клімату в колективі.

Метою своєї роботи вважаю - досягнення мети здійснюється через удосконалення методики проведення уроку, індивідуальної та групової роботи з учнями, корекцію вмінь та навичок на основі діагностичної діяльності вчителя, розвитку здібностей та природних задатків.

Треба вчити кожну дитину, а не працювати на «сильну», постійно бачити роботу кожної учня та розвивати її здібності за можливостями. Навчити самостійно працювати над собою, допомогти самим здобувати знання – ось мета моєї роботи. Сприяю формуванню універсальних навчальних дій на основі поглиблення та вдосконалення спеціальних знань, рухових та прикладних умінь та навичок, морально – вольових якостей, набутих у процесі уроків ФК та ​​забезпечення готовності школярів до більш якісного засвоєння матеріалу шкільної програми з фізичного виховання. Формую вміння та звички самостійно використовувати доступні засоби фізичного виховання у повсякденному житті з метою власного фізичного вдосконалення та оздоровлення, активного та культурного проведення дозвілля.

Професійна діяльність вчителя фізичної культури вимагає як хорошої спортивної підготовки, а й постійного вдосконалення своїх знань. Тому велику увагу приділяю підвищенню рівня професійної майстерності. Це досягається шляхом самоосвіти, обміну педагогічним досвідом. З метою самоосвіти регулярно працюю з методичною літературою на предмет:

Знайомлюсь із новинками періодичних педагогічних видань;

Вивчаю нові УМК, посібники з предмета, у тому числі використовую їх в урочній та позаурочній діяльності;

Вивчаю сучасні психологічні методики у процесі інтерактивних тренінгів;

Відвідую методичні об'єднання вчителів фізичної культури школи та району;

Обмінююсь досвідом роботи з колегами.

Протягом навчального року брав участь у засіданнях МО вчителів фізкультури та ОБЖ школи та району. Виступав із доповідями «Здоров'язберігаючі технології на уроках фізичної культури та у позакласній спортивній роботі», «Засоби здоров'язберігаючих технологій», «Сучасні педагогічні технології як фактор підвищення компетентності вчителя фізичної культури», «Застосування УУД на уроках фізкультури (з досвіду роботи)» на шкільних методичних об'єднаннях вчителів фізичної культури та ОБЖ.

Уроки я будую таким чином, щоб за високої щільності вони були емоційно насичені та містили елементи гри. Учні отримують таке фізичне навантаження, яке вони здатні витримати без шкоди здоров'ю.

Мною були проведені відкриті уроки та позакласні заходи:

    Відкритий урок у 6 клас на тему «Баскетбол. Навчання техніки кидка м'яча в кільце після ведення та двох кроків».

    Відкритий урок у 4 клас на тему «Навчання техніці опорного стрибка через гімнастичного «козла» способом ноги порізно».

    Відкритий спортивний захід у 4 класі «Веселі старти».

На уроках фізичної культури використовую сучасні освітні технології рівневої диференціації, групову, здоров'язберігаючу та інформаційно – комунікаційну. У практиці своєї роботи використовую фронтальну, групову, індивідуальну форму навчання.

До засобів навчання фізичною культурою відношу фізичні вправи, гімнастику, легку атлетику, спортігри, рухливі ігри.

На уроках використовую практичні методи навчання: розучування частинами, розучування в цілому, ігровий, змагальний, методи використання слова (оповідання, опис, пояснення, бесіда, розбір, завдання, вказівка, оцінка, команда, підрахунок), методи наочного сприйняття (показ, демонстрація, звукова сигналізація).

Особливої ​​уваги вимагає дозування навантаження на уроках, тому я дотримуюсь диференційованого підходу до учнів з урахуванням віку, статі, фізичної підготовленості та даних медичного обстеження.

Всю навчальну діяльність, що здійснюється на уроках, підкріплюю позаурочною та позакласною роботою з предмета. Веду секцію занять футболом.

Моя міжсекційна робота спрямована на більш поглиблене вивчення окремого виду спорту та протягом кількох років я намагаюся виростити зі своїх учнів майбутніх майстрів спорту. Секції сприяють розвитку позитивного ставлення до навчання: хлопці зазвичай краще навчаються і серйозніше ставляться до доручень, розвиваються міцні дружні відносини, почуття колективізму та взаємовиручки. Шкільні команди з футболу, стрітболу, міні-футболу є переможцями та призерами районних та крайових змагань. Мої вихованці показують хороші результати в особистих змаганнях:

2015 – 2016 навч. рік

    Міні-футбол

1 місце – районні змагання

1 місце – зональні змагання

2 місце – крайові змагання

    «Шипівка юних»

1 місце – Мартіросов Руслан (районний етап)

1 місце – команда юнаків

3 місце – команда дівчат

    Районний етап Всеросійської олімпіади школярів

1місце - Мартіросов Руслан

    Стрітбол

1 місце – команда юнаків

    Зимовий фестиваль ГТО

1місце - Мартіросов Юрій (районний етап)

2місце - Мартіросов Юрій (крайовий етап)

    Крос «Золота осінь»

1 місце – Пругло Стас (районний етап)

2 місце – Пругло Стас (крайовий етап)

Висновки щодо реалізації проекту:

У ході реалізації проекту підвищилася фізична активність учнів, підвищився рівень фізичної та вольової підготовки учнів, сформовано координаційні та кондиційні вміння учасників проекту, сформовано свідоме та відповідальне ставлення до власного здоров'я, до фізичної культури та самостійних занять фізичними вправами.

Педагогічний проект «Використання здоров'язберігаючих технологій у формуванні здорового способу життя на уроках фізичної культури у світлі вимог ФГОС нового покоління» реалізовано повністю. Застосування в роботі вчителя фізичної культури здоров'язберігаючих педагогічних технологій підвищує результативність виховно-освітнього процесу, формує у педагогів та батьків ціннісні орієнтації, спрямовані на збереження та зміцнення здоров'я вихованців, а в учнів – стійку мотивацію на здоровий спосіб життя.

Іншими словами, нам важливо досягти такого результату, щоб наші діти, переступаючи поріг «дорослого життя», мали не лише високий потенціал здоров'я, що дозволяє вести здоровий спосіб життя, але й мали багаж знань, що дозволяє їм робити це правильно.

Будьте здорові, і пам'ятайте слова великого Сократа: "Здоров'я не все, але без здоров'я - ніщо!"

МБОУ Михайлівська СШ Урюпинський район Волгоградська область

Проект з фізичної культури

Тема: «ПРАВИЛЬНА ОСАНКА - ЗАПОРУКА ЗДОРОВ'Я».

Керівник: учитель фізичної культури

Введення проекту…………………………………………………3

Глава 1.Етапы реалізації проекту …………………………. 6

Глава 2. Методи та організація дослідження ………………7

Глава 3. Результати дослідження проекту………..………...10

Висновок ……………………………………………………….15

Додаток №1, №2, №3, №4, №5, №6………………….………..16

Література………………………………………………………..21


Вступ.

Щорічно учні нашої школи проходять медичний огляд. Виявилося, що у 1-4 класів є проблеми порушення постави і плоскостопості. Це відображено у таблиці №1.

Клас,

навчальний рік

Кількість учнів

Порушення постави

(до людини)

Сколіоз

(до людини)

Плоскостопість (до людини)

1-4 клас

(2009-2010)

1-4 клас

(2010-2011)

1-4 клас

(2011-2012)

Від того, наскільки правильним залишиться становище хребта, залежить не тільки майбутня краса, а й здоров'я людини. Як пережити одинадцять шкільних років та зберегти правильну поставу? У зв'язку з цією проблемою ми й обрали тему: «Правильна постава – запорука здоров'я».

На мою думку, ми школярі повинні проявляти інтерес до цієї проблеми, так як це наше здоров'я. Спробуємо проаналізувати результати медичного огляду за 3 навчальні роки та анкетування 4 класу. Але, на жаль, можливостей заробити неправильну поставу багато, що ми вирішили з'ясувати:

Починаючи з важкого рюкзака та систематичного неправильного носіння шкільного портфеля (наприклад, на одній лямці замість двох);

Неправильне висвітлення;

Багато часу проводять за партою, перед телевізором, комп'ютером у напівзігнутому стані;

Недостатня рухова активність;

Згодом, якщо не звертати уваги на поставу, це призведе до захворювання хребта (сколіоз) суглобів, стопи та внутрішніх органів.

До 10% дітей нашої школи переходять у середню ланку з порушенням постави (див. таблицю №1). Але, незважаючи на це, порушення постави можна виправити. Це вимагає постійного контролю батьків та вчителів.

Об'єкт дослідження:правильна постава учнів 4 класу.

Предмет:правильна постава та фактори, що впливають на неї.

Гіпотеза:ми припускаємо, що з формування правильної постави необхідні фізичні вправи, оскільки це здоров'я.

Ціль:виявити фактори, що впливають на правильну поставу та стан здоров'я школярів, розробити комплекс вправ на формування правильної постави.

Завдання:

1. Познайомитися з поняттям «правильна постава», результатами медогляду 4 класу;

2. Провести тестування, анкетування та виявити фактори, що впливають на правильну поставу та стан здоров'я школярів;

3. Розробити вправи на формування правильної постави в школі та вдома, рекомендації для учнів та їхніх батьків;

4. Скласти буклети для учнів 1-4 клас

Глава 1. Етапи реалізації проекту 2009–2011 року. Проект «Правильна постава-запорука здоров'я» проходив у 4 етапи.

Організаційний етап 2009 рік:

створення активної групи з 4 осіб та розподіл обов'язків у групі (послідовність роботи над проектом); - Виявлення інтересів дітей за допомогою анкетування; - Формулювання проблеми.

Підготовчий етап 2009-2010 року:

Написання плану роботи групи ( див. Додаток №1);

Аналіз довідкової літератури з цього питання;

встановлення термінів виконання проекту; - Добір інформаційних ресурсів. Етап реалізації проекту 2010 рік:- самостійна робота у групах зі збору інформації на тему для вирішення поставлених завдань; - Систематизація зібраного матеріалу; - аналіз одержаних результатів медичного огляду; - Тест на правильну поставу; - провести анкетування «Правильна постава – запорука здоров'я» та порівняти з нормами СанПіН від 29 грудня 2010 р. N 189, дали оцінку своїй школі; - Складання таблиць, графіків, діаграм; - підготовка та оформлення результатів у вигляді буклетів, презентацій; - обробка та опис отриманих результатів та оформлення. Заключний етап 2011 року:- Оформлення портфоліо проекту (запис на електронний носій всіх документів проекту); -Рефлексія всіх учасників (письмові міркування учасників проекту за заздалегідь заданим планом); - Виявлення нових проблем та визначення напрямів подальшого розвитку проекту (продовжити роботу далі в 5-8 класах, 10-11 класах); - Виконання проекту; - ознайомлення учнів, батьків, вчителів із результатами проекту.

Запланований результат:

Розробити вправи формування правильної постави, скласти буклети для учнів 1-4 класів;

Отримати практичні навички контролю за своєю поставою.

Ризик проекту:фактори здатні перешкодити реалізації проекту – не точні дані медичного огляду.

Глава 2. Методи та організація дослідження.

2.1. Методи дослідження.

Для вирішення поставлених завдань нами використовувалися наступні методи:

Аналіз науково-методичної літератури;

Збір статистичних даних медичного огляду;

Тестування (визначення плечового індексу (ПІ)); - анкетування «Правильна постава – запорука здоров'я»;

Методи математичної статистики (вага рюкзаків та портфелів, порівняли з нормами СанПіН від 29 грудня 2010 р. N 189).

2.2 Організація дослідження. Процес формування постави починається з віку від 6 до 8 років, тому об'єктом дослідження стала правильна постава 4 класу МБОУ Михайлівської ЗОШ, що навчаються.

Для дослідження ми створили активну групу із 4 осіб (учні 3,4,7 класів): Катя Безбородова, Яна Єрємєєва, Діма Мітін, Вєтрова Олена. Спланували роботу групи на 3 роки 2009-2011р. див.Додаток № 1). Дослідження проводились у 4 етапи у МБОУ Михайлівської ЗОШ.

На першому етапі:

Провели аналіз науково-методичної літератури з вивченої проблеми;

Познайомилися з поняттям "постава", "правильна постава".

Постава— це звична поза (вертикальна поза, вертикальне положення тіла людини) у спокої та під час руху. Правильна постава- простий, але дуже важливий спосіб підтримки здорового хребта (Попов С.П. Лікувальна фізична культура - М.: «Фізкультура і спорт», 1990 р). Діти повинні прагнути виробити у себе правильну поставу. За собою треба стежити: як сидиш, як стоїш, як ходиш.

Постава - важливий показник, що характеризує фізичний розвиток людини, що сприймається як пряме відображення здоров'я.

Потім ми вивчилифактори, які впливають на правильність постави та вирішили дослідити деякі з них у нашій школі(Коновалова Н.Г., Бурчик Л.К. Обстеження та корекція постави у дітей. Зб. Фізичне виховання дітей шкільного віку. - Новокузнецьк, 1998 р.) :

Негативний вплив довкілля;

Збалансоване харчування;

Тривале перебування дитини у неправильному положенні тіла (за партою, перед телевізором, комп'ютером);

Невідповідність меблів зростанню дитини;

- перевищення ваги портфеля;

Систематичне неправильне носіння шкільного портфеля;

- неправильне висвітлення;

Плоскостопість;

Недотримання здорового режиму дня (редагувати навчання, відпочинок на свіжому повітрі, відпочинок вдома);

- слабкість м'язів, недостатня рухова активність дітей (гіподинамія).

На другому етапі:

Провели аналіз одержаних результатів медичного огляду 4 класу за період із 2009-2012 року;

Усього було досліджено18 осіб; - за допомогою тестування з'ясували, хто має правильну поставу.

Тест на правильну поставу.

Визначення плечового індексу (ПІ).

Виміряли сантиметровою стрічкою ширину плечей із боку грудей, потім із боку спини – плечову дугу. При вимірі спереду сантиметрова стрічка проходить на рівні ключиць, а при вимірі ззаду - надлопатковим остю.

Плечовий індекс = ширина плечей: плечова дуга х100%.Якщо ПІ дорівнює 90-100% правильна постава;Якщо величина ПІ менше 90%- є ознаки порушення постави;Якщо показник ПІ дуже низький 60-70% – це значні ознаки порушення постави, при яких необхідна консультація ортопеда.

На третьому етапі:- провели анкетування «Правильна постава – запорука здоров'я»; - в анкеті брали участь учні 1-4 класів, відповідали письмово на заздалегідь підготовлені питання ( див. Додаток №2); -Виявили основні фактори, які можуть вплинути на правильну поставу; -зважили рюкзаки та портфелі 1- 4 класів та порівняли з нормами СанПіН від 29 грудня 2010 р. N 189 та зробили висновки ( див.Додаток № 3); -Результати порівняли з 1,2,3,4 класом.

На четвертому етапі дослідження:

Обробили та описали отримані результати та оформили роботу;

Розробили вправи формування правильної постави;

Склали буклети для учнів 1-4 класів.

Розділ 3. Результати дослідження.У процесі дослідження було отримано такі результати: 1) Склали таблицю та діаграму медичного огляду 4 класу(за 3 роки) 2009 – 2012 навчальних роках. Таблиця №2

Діаграма 1

2) Проаналізували анкетування«Правильна постава - запорука здоров'я» виявили фактори, що впливають на поставу і відобразили в таблиці та

у діаграмі 2.

Таблиця №3

Клас,

Кількість учнів брали участь в анкеті

Письмовий стіл освітлений

неправильне

Вага рюкзака перевищує норму більше 2 кг.

Не мають удома спортивного куточка

1 клас

2 клас

3 клас

4 клас

Діаграма 2

Висновок:Дана діаграма 2 показують, що більше половини учнів мають відхилення від норм за трьома основними факторами:

Неправильно освітлений письмовий стіл.

Перевищення ваги портфеля.

Відсутність спортивного куточка.

3) Провели тестування у 4 класі.

Плечовий індекс (ПІ) = ширина плечей: плечова дуга х100%. Якщо ПІ дорівнює 90-100% правильна постава; Якщо величина ПІ менше 90% – є ознаки порушення постави. І зробили діагностику правильної постави у 4 класі.

Висновок:Діагностика показала, що у 8 осіб у 4 класі правильна постава, а у 10 порушення постави.

4) Результати математичної статистики відобразили у таблиці -вага рюкзаків та портфелів тапорівняли з нормами СанПіН від 29 грудня 2010 р. N 189

Таблиця №4.

Клас

Усього проанкетована людина

Вага рюкзака від 1,5 до 2,0 кг.

Вага рюкзака

перевищує

норму

(більше 2 кг)

Норми СанПіН

12 (у нормі)

не більше

1,5 кг

3 (у нормі)

не більше

1,5 кг

3 (у нормі)

не більше

5 (у нормі)

не більше

Разом

23 (у нормі)

(Вище норми)

За даними СанПіН, вага щоденного комплекту підручників та письмового приладдя не повинна перевищувати: для учнів 1 – 2-х класів – понад 1,5 кг, 3 – 4-х класів – понад 2 кг.

Насправді з 62 ранців, зважених під час дослідження нашій школі, лише 36 % важили до 2 кг. Сумки вагою понад 2 кг носять із собою майже 64% учнів 1-4 класів. Лише менше 20% батьків розповіли, що вони щодня стежать за тим, що дитина носить із собою до школи. Під час зважування з'ясувалося, що найсильніше на вагу шкільних портфелів впливає заховані в них іграшки, книги та пляшки з водою. Сумарна вага непотрібних речей у ранцях деяких дітей сягає 2 кілограмів.

Висновок:необхідний контроль за вагою шкільного рюкзака та портфеля.

5) Розробили комплекс вправ (див. Додаток №4, №5).

6) Склали буклети для учнів 4 класу заформуванню правильної постави (див. Додаток №6).

Виконувати фізичні вправи щодо зміцнення тулуба;

Навчальний куточок має бути біля вікна;

Меблі повинні відповідати зростанню;

Світло має падати зліва (у шульги - праворуч);

Сидіти за письмовим столом потрібно правильно: голову злегка нахилити вперед, спину тримати прямо;

Через кожні 20 хвилин роботи за столом потрібно робити перерву;

Деякі усні домашні завдання можна виконувати, лежачи на підлозі, на животі, підклавши опору під лікті;

Дитяче ліжко має бути жорстким і на 20-25 см більше зростання дитини.

Необхідно контролювати вагу шкільного портфеля. Він повинен важити не більше 3 кг, і носити його треба за спиною у вигляді ранця (на двох лямках);

Важливо дотримуватися здорового режиму дня (редагувати навчання, відпочинок на свіжому повітрі, трудові справи вдома).

Висновок.

Наш проект показав, що на правильну поставу та стан здоров'я школярів впливає не один, а кілька факторів.

Діти повинні прагнути виробити у себе правильну поставу. За собою треба стежити: як сидиш, як стоїш, як ходиш. Особливо важливо займатися фізичними вправами, зміцнювати м'язи, дотримуватися режиму дня і харчування, займатися фізкультурою і спортом, підбирати по зростанню навчальні меблі та обладнання, усувати з життя звички, що сприяють порушенню постави.

Якщо людина невимушено, вільно тримає голову і корпус прямо, плечі злегка опущені, відведені назад на одному рівні, живіт підтягнутий, коліна випрямлені, груди кілька виступає вперед, то можна сказати, що у нього правильна, хороша постава. Вона відбиває і внутрішній стан людини - його настрій та самопочуття. Відомо, що коли ми здорові, бадьоро налаштовані, ми зовні підтягуємось – розпрямляємо плечі, рівніше тримаємось, почуваємося впевнено. Ми віримо, що проблему порушення постави у нашій школі вирішуватимемо разом: вчителі, батьки, учні.

Виправлення постави вимагає наполегливої, систематичної, копіткої роботи з боку вчителя, а насамперед - з боку самого школяра та його батьків, які зобов'язані суворо контролювати поставу дитини вдома.

Проект можна використовувати на уроках фізкультури, класних годинниках та батьківських зборах. Продовжити тему з ухилом на середню ланку, провести більш глибоке вивчення, заслуговує на позитивну оцінку.

Будьте здорові!

Додаток №1

Приблизний план діяльності групи з реалізації проекту (2009-2011р) «Правильна постава-запорука здоров'я».

Терміни

Відповідальний

Створення активної групи та розподіл обов'язків у групі. Складання плану.

вересень 2009

Івоніна Г.Ф. Мітін Д. Безбородова Е Івонін П.А.

Розподіл групи з питань, що цікавлять.

жовтень 2009р.

Івонін П.А. Мітін Д.

Робота із додатковою літературою. Збір інформації з питань (інтернет, література)

Івоніна Г.Ф. Мітін Д.

Збір інформації медичного огляду, анкети учнів школи

Івоніна Г.Ф. Мітін Д.

Робота з даними анкетування, зважування рюкзаків, шкільних сумок (завести папку для інформації).

Мітін Д. Безбородова Є. Івоніна Г.Ф

Написання вступу. Набір матеріалів на комп'ютері.

грудень 2010 року протягом року

Івонін П.А. Івоніна Г.Ф.

Обробка проведених досліджень, складання таблиць, графіків, діаграм.

Івоніна Г.Ф.

Вєтрова Є.

Написання основної частини та висновків.

січень 2011 р.

Івоніна Г.Ф. Єрємєєва Я.

Оформлення результатів у вигляді буклетів, презентацій.

листопад 2010р.

Івоніна Г.Ф.

Івоніна Г.Ф.

Створення папки дослідницької роботи. Оформлення портфоліо проекту.

протягом 2010-2011 року

Івоніна Г.Ф.

Створення презентації.

Підведення підсумків.

грудень 2011р.

Івоніна Г.Ф. Івонін П.А. Мітін Д.

Додаток №2

Анкета. «Правильна постава – запорука здоров'я».

1. Чи є в тебе вдома свій навчальний куточок?

а) Так б) Ні

2.Де він розташований?

а) Біля вікна

б) У іншому місці

3.З якого боку падає світло з вікна на твій письмовий стіл?

б) Праворуч

г) Спереду

4.З якого боку падає світло лампочки ввечері?

б) Праворуч

г) Спереду

5.Чи підходять твої меблі для твого зростання?

а) Так б) Ні

6.Чи є в тебе вдома спортивний куточок?

а) Так б) Ні

7.Де розташований комп'ютер (якщо є)?

а) На моєму письмовому столі

б) В іншому місці

8.Ліжко, на якому ти спиш...

а) М'яка

б) Жорстка

9.Вага портфеля, зібраного до школи…

а) До 3 кг б) Більше 3 кг

10. Чи любите ви уроки фізичної культури? а) так б) ні

11. Яку спортивну секцію ти відвідуєш?

12. Які якості розвиває фізична культура (перерахуйте):

13. Чи робиш ти вранці гімнастику (зарядку).

а) так б) ні

Додаток №3

САНІТАРНО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНІ ВИМОГИ ДО УМОВ ТА ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАННЯ В ЗАГАЛЬНООСВІТНИХ УСТАНОВАХ від 29 грудня 2010 р. N 189

Санітарно-епідеміологічні правила та нормативи

СанПіН 2.4.2.2821-10

Гігієнічні вимоги до режиму процесу освіти

10.32. Вага щоденного комплекту підручників та письмового приладдя не повинна перевищувати:

Для учнів 1 – 2-х класів – понад 1,5 кг;

3 - 4-х класів - понад 2 кг,

5 - 6-х - понад 2,5 кг;

7 – 8-х – понад 3,5 кг;

9 – 11-х – понад 4,0 кг.

10.33. З метою профілактики порушення постави учнів рекомендується для початкових класів мати два комплекти підручників: один - на уроках у загальноосвітньому закладі, другий - на приготування домашніх завдань.

Додаток №4

Комплекс вправ для учнів 1-4 класів зформуванню правильної постави.

1. Вихідне положення ноги на ширині плечей, руці на пояс, на 1-2 нахил в один бік, 3-4 в інший (6-8 разів);

2. І.п.-гімнастична палиця в руках, 1-2 руки вгору, праву ногу назад, 3-4 і.п. Слідкувати за поставою (6-8 разів);

3. І.п.-сісти на підлогу, гімнастична палиця в руках, трохи відхилитися назад (тримати 5-6 секунд). Повторити 4-6 разів;

4. І.п.- лежачи на животі, палиця попереду, на 1-2 прогнути в попереку руками не торкатися підлоги (тримати 5-6 секунд). Повторити 4-6 разів;


5. І.П. - лежачи на животі, палиця за спиною, на 1-2 прогнути в попереку і затриматися в цьому положенні 5-6 секунд, 3-4 І.П. Повторити (3-4 рази);

Додаток №5

6. І.П. - лежачи на животі, палиця за спиною, на 1-2 палицю вгору, прогнутися (тримати 5-6 секунд), 3-4 в.п. Повторити 4-6 разів;


7. І.П. - лежачи на спині, на 1-2 ноги за голову торкнутися палиці (тримати 5-6 секунд), 3-4 в.п. Повторити 4-6 разів;

8. "Свічка" Стоячи на лопатках (тримати 5-6 секунд);

9. «Кільце».

10. "Мостик" - дугоподібною опорою на обидві руки, максимально прогнутий у попереку. Тримати 3-4 секунди;

11. «Човник».

12. Поза лотоса"

Буклети для учнів Додаток №6

Література:

1. Попов С.П. Лікувальна фізична культура. - М.: «Фізкультура та спорт», 1990р.

2. Шияна. Б.М. Теорія і методика фізичного воспитания.- М.: «Освіта» 2000 р.

3. Дереклєєва Н.І. Рухові ігри, тренінги та уроки Здоров'я. -М.: «Вако», 2004р.

4. Коновалова Н.Г., Бурчик Л.К. Обстеження та корекція постави у дітей. зб. Фізичне виховання дітей шкільного віку. - Новокузнецьк, 1998 р.

5. Левіт К., Захсе Й., Янда В. Мануальна медицина. -М: Медицина, 1993р.

Слайд 1

Моя траєкторія здорового способу життя
Проект з фізичної культури виконала Данила Валерія учениця 9А класу МАОУ «Ліцей гуманітарних наук» Керівник: Попов Олексій Вікторович вчитель фізичної культури

Слайд 2

ВСТУП
Здоров'я – незамінна цінність нашого життя! Тільки здорова людина може повністю стати щасливою. Кожна людина повинна знати, що шкодить її здоров'ю і, навпаки, що може бути їй корисною і корисною. Збереження та зміцнення здоров'я – справа кожного. Людина – господар своєї долі, свого здоров'я та щастя. З раннього віку необхідно вести активний, здоровий спосіб життя, гартуватися, займатися фізкультурою та спортом, дотримуватись правил особистої гігієни - словом, домагатися розумними шляхами справжньої гармонії здоров'я. Що зробити і як поводитись у сучасному світі, щоб зміцнити, відновити та зберегти здоров'я? Який сформувати спосіб життя, щоб прожити довге та щасливе життя?

Слайд 3

Мета проекту: Створення умов формування здорового життя підлітка. Завдання: 1. Дати визначенню поняття здоровий спосіб життя. 2. Визначити складові здорового життя людини. Визначити чинники, які впливають здоровий спосіб життя підлітка. Скласти свою траєкторію здорового способу життя. Предмет дослідження: Складові здорового способу життя. Об'єкт дослідження мій режим дня. Гіпотеза: Припускаю, що є потреба у перебудові режиму дня. Методи дослідження: теоретичний аналіз літератури

Слайд 4

Поняття «здоров'я» та «здоровий спосіб життя»
У статуті Всесвітньої Організації Охорони здоров'я (ВООЗ) записано, що здоров'я є не тільки відсутністю хвороб та фізичних дефектів, але й стан повного соціального та духовного благополуччя. "Здоровий спосіб життя - це, перш за все діяльність, активність особистості, групи людей, суспільства, які використовують матеріальні та духовні умови та можливості в інтересах здоров'я, гармонійного фізичного та духовного розвитку людини" Головне у здоровому способі життя - це активний витвір здоров'я, включаючи все його компоненти. Таким чином, поняття здорового способу життя набагато ширше, ніж відсутність шкідливих звичок, режим праці та відпочинку, система харчування, різні вправи, що гартують і розвивають; до нього також входить система відносин до себе, до іншої людини, до життя в цілому, а також життєві цілі та цінності тощо.

Слайд 5

Мудрі вислови:
«Потрібно підтримувати міцність тіла, щоб зберегти міцність душі» (В.Гюго) «Якщо не бігаєш поки здоровий, доведеться побігати, коли захворієш!» (Горацій) «Уникай задоволення, яке породжує смуток» (Солон) «Якщо займатися фізичними вправами, немає жодної потреби у вживанні ліків, що приймаються при різних хворобах, якщо водночас дотримуватись інших приписів нормального режиму дня (Авіценна)

Слайд 6

Чинники, що впливають на ЗОЖ людини

Слайд 7

Усі елементи природи взаємопов'язані. На людину, яка також є її частиною, впливають різні чинники, у тому числі й шкідливі. Їхній вплив негативно позначається на здоров'ї. Найчастіше страждає травна система. Ритм життя, в якому ми живемо, просто не дозволяє нам харчуватися правильно. Крім шкідливих продуктів, існує безліч інших факторів, що мають негативний вплив на організм людини. Умовно всі шкідливі фактори, що впливають на здоров'я людини, можна розділити на ті, вплив яких неминучий, і ті, які можна виключити зі свого життя. Щоб не бути голослівним, наведу приклади, що свідчать про вплив шкідливих факторів на здоров'я людини в побуті. Шкідливі звички Нерухомий спосіб життя Негативні емоції Зловживання лікуванням Навколишнє середовище

Слайд 8

Шкідливі звички - це складні, багаторівневі проблеми, їх складність у тому, що основна частина людей не сприймає їх правильно, ті хто починає (курити, пити, вживати наркотики) вважає, що легко зможе відмовитися від цього і заганяє себе все далі і далі кут. Дехто думає, що шкідлива звичка це незламна скеля, яку не під силу зруйнувати нікому, ні самій людині, ні за допомогою фахівців. Гіподинамія – це порушення функцій організму (опорно-рухового апарату, дихання, кровообігу, травлення) за обмеження рухової активності, зниження сили скорочення м'язів. Гіподинамія є наслідком визволення людини від фізичної праці. При гіподинамії суттєво знижується опірність організму збудникам інфекційних хвороб: діти часто хворіють, захворювання можуть набувати хронічного перебігу. Часто гіподинамія спостерігається у школярів, які надто перезавантажені навчальними програмами і не мають часу на спортивні заходи.

Слайд 9

Негативні емоції Недовірлива і підозріла людина більшою мірою схильна до серцево-судинних захворювань. Те саме можна сказати і про людину, що виявляє ворожість до оточуючих. Це можна пояснити тим, що в його організмі відбувається різке збільшення білка С3, що впливає на імунну систему і загрожує не тільки захворюваннями серця, але і розвитком цукрового діабету. Велику шкоду організму завдає регулярне застосування лікарських препаратів, які можуть спричинити навіть звикання. Одне з небезпечних захоплень - зловживання безрецептурними ліками, які містять спирт або викликають сонливість. У великих дозах вони впливають на органи почуттів, особливо зору та слуху, і викликають сплутаність свідомості, галюцинації, заціпеніння та біль у шлунку.

Слайд 10

Довкілля. Забруднене повітря може стати джерелом проникнення шкідливих речовин у організм людини через органи дихання. Брудна вода може містити патогенні мікроорганізми або токсичні сполуки, які потраплять разом із нею до шлунково-кишкового тракту. Забруднення ґрунту та ґрунтових вод зменшує продуктивність сільськогосподарських угідь. Все це становить загрозу здоров'ю людини. Найбільш небезпечним для здоров'я людини є радіоактивне забруднення навколишнього середовища, на яке впливають радіоактивні опади, робота атомних електростанцій та поховання радіоактивних відходів. Радіоактивні опади є частинками землі, які піднімаються в повітря і стають радіоактивними внаслідок ядерного вибуху. Радіоактивна завись, що утворилася, може рознестися вітром на сотні кілометрів. Людству відомі наслідки атомного бомбардування Японії в 1945 р., де понад 100 тис. людей померли від променевої хвороби, спричиненої радіоактивними опадами, ще більше людей постраждали від злоякісних пухлин.

Слайд 11

Компоненти здорового способу життя
Правильне харчування
Їжу приймати 3-4 рази на день, маленькими порціями
Не насичуватися їжею до краю
Ретельно пережовувати їжу
Вживати в їжу сирі рослинні продукти.
Уникати продуктів швидкого приготування
Формула: «Жити не для того, щоб їсти, а є для того, щоб жити»

Слайд 12

Правильне розподілення режиму дня

Слайд 13

Для збереження здоров'я дуже велике значення має дотримання певної регулярності, порядку життєвого ритму. Це життєвий добовий ритм. Наш організм просто втомиться від постійного навчання та тривалого тренування. Один і той же вид діяльності вимагає дуже великих енергетичних витрат, увага та працездатність знижуються. Чергування різних видів діяльності сприятливо позначається на здоров'я. Розумова робота, навчання, читання книг повинні обов'язково поєднуватись з фізичними навантаженнями, відпочинком у вигляді роботи по дому, прогулянки, гри.

Слайд 14

Слайд 15

Загартовування
Загартовування – це стара та перевірена процедура зміцнення здоров'я людини. В основі загартовування лежить вплив на організм людини холоду, тепла та сонячних променів. Поступово загартовування призводить до адаптації людини до зовнішнього середовища. При регулярному загартовуванні покращується самопочуття, знижується ризик захворювань, особливо застудних. Загартовування сприятливо впливає на всі органи і життєві системи людини.

Слайд 16

Види загартовування

Слайд 17

Рухова активність
Двигуна - це будь-яка м'язова активність, що дозволяє підтримувати хорошу фізичну форму, покращувати самопочуття, забезпечувати приплив енергії, що дає додатковий стимул життя. Фізична культура має важливий вплив на вміння людини пристосовуватися до раптових і сильних функціональних коливань.

Слайд 18

Відмова від шкідливих звичок

Слайд 19

Побудова своєї траєкторії ЗОЖ
Щоб оцінити свій рівень здорового способу життя, я відповіла на запитання анкети. 1.У поточному навчальному році я відвідав (а): А) всі уроки фізкультури Б) пропустив не більше 10 уроків через хворобу В) пропустив більше 10 уроків через хворобу Г) пропускаю уроки постійно Д) звільнений (а) від уроків фізкультури 2. Я із задоволенням відвідую уроки фізкультури А) та Б) так, але хотілося б знизити навантаження на уроках В) немає Г) важко відповісти 3. Я роблю ранкову зарядку А) щодня Б) рідко В) не роблю, тому що не встигаю Г ) не роблю, тому що вважаю це марним

Слайд 20

4. Я проводжу на свіжому повітрі А) не менше 2-х годин на день Б) не менше 1 години на день В) не гуляю протягом робочого тижня через брак часу Г) не гуляю на свіжому повітрі, тому що не люблю проводити час на вулиці Д) гуляю на вулиці тільки у вихідні дні 5. Я займаюся у спортивній секції А) та Б) ні 6. У мене є ковзани, взимку я ходжу на ковзанку не рідше 1 разу на тиждень А) так Б) ні 7. Я часто катаюся на велосипеді влітку А) щодня Б) не рідше 3 разів на тиждень В) 1 раз на тиждень Г) не катаюся 8 . Протягом дня я ходжу пішки А) не більше кілометра Б) від 1-2 кілометрів В) більше 2-х кілометрів Г) тільки до школи та назад

Слайд 21

9. Я проводжу біля телевізора та комп'ютера в середньому А) не більше 1 години на день Б) від 1-2 годин на день В) від 2-3 годин на день Г) більше 3 годин на день 10. Я витрачаю на виконання домашнього завдання в середньому А) не більше 1 години на день Б) від 1-2 години на день В) від 2-3 годин на день Г) більше 3 годин на день 11. Я відвідую додаткові заняття з навчальних предметів А) 1 раз на тиждень Б) 2 рази на тиждень В) 3 рази на тиждень Г) не відвідую 12. Вранці я завжди снідаю А) іноді, коли мені дуже хочеться Б) ні В) намагаюся снідати кожен день Г) так, щоб активно працювати весь навчальний день 13. У моєму раціоні присутні А) овочі та фрукти щодня Б) солодощі, булочки В) я часто перекушую на ходу Г) часто їм у сухом'ятку

Слайд 22

Результати анкети: звернути увагу на режим дня, проаналізувати додаткові навантаження, виявити труднощі, що виникають. Проаналізувавши свої відповіді на питання анкети, я зробила висновок: я веду малорухливий спосіб життя, не дотримуюся режиму дня, не дотримуюсь правил раціонального харчування. Вивчивши літературу з цього питання, я склала свою траєкторію здорового способу життя:

Слайд 23

ПРАВИЛЬНЕ ХАРЧУВАННЯ
Відвідування секції Баскетбол
Профілактика захворюваності на шлунково-кишковий тракт та порушення обміну речовин
Дотримання режиму дня
Підвищення працездатності організму
Зміцнення дихальної, серцево-судинної системи; рятування від зайвої ваги
Загартовування
Активізація імунної системи
Позитивні емоції
Поліпшення самопочуття
-Приплив життєвих сил -Імідж успішної людини -Довголіття

Слайд 24

Заключение Здоровий спосіб життя суб'єктивно значимим, у збереженні і зміцненні здоров'я кожної людини необхідна перебудова свідомості, ломка старих поглядів на здоров'я, зміна стереотипів поведінки. Здоров'я – це цінність, без якої життя не приносить задоволення та щастя.

Муніципальна освітня установа Ковернінського муніципального району Нижегородської області

"Горівська середня школа" с. Горево

«Фізична культура – ​​здорова нація!»

Виконав: Круглов Денис Євгенович

Вчитель фізичної культури та ОБЖ

с. Горево

Кожна дитина хоче діяти.
Кожна дитина хоче бути у взаєминах.
Навколо – захоплюючий світ на дослідження.

Школа разом із сім'єю повинна виявляти постійну турботу про здоров'я та фізичне виховання дітей. У процесі систематичних занять фізичними вправами вдосконалюю діяльність внутрішніх органів, всебічно розвиваю фізичні якості, діти опановують низку життєво необхідних навичок. Натомість у дитячому колективі виховую такі якості: організованість, дисциплінованість, сміливість, витривалість, почуття дружби, товариства.

У планомірному фізичному вихованні дітей систематичні заняття з різноманітними фізичними вправами поєдную з правильним режимом навчання та відпочинку та якісними санітарно-гігієнічними умовами життя, виховую громадянську відповідальність та веду роботу з профілактики асоціальних проявів. Нині у суспільстві стоїть проблема, діти не хочуть ходити на уроки фізкультури та займатися спортом, тому я як вчитель фізичної культури мотивую, зацікавлюю, організовую та проводжу роботу з фізичного виховання, задовольняючи інтерес дітей до фізичної культури та спорту. Це досягаю наступними методами: спортивні заходи, вікторини, бесіди про спортивні події, оформлений стенд про російських спортсменів і паралімпійців, знайомство дітей з оздоровчою дією фізичної культури, роз'яснюю, який ефект у формуванні життєво важливих навичок та умінь дають систематичні заняття фізичними вправами.

Проблема проекту в тому, що останнім часом йде зниження інтересу учнів до уроків фізичної культури та занять іншими видами фізкультурно – спортивної діяльності, що не дозволяє створити передумови безперервного фізичного вдосконалення, опанувати способи творчого застосування здобутих знань у своєму житті. Внаслідок цього погіршується здоров'я підростаючого покоління.

Ціль:залучення дітей до здорового способу життя, фізичний розвиток та виховання школярів.
Завдання:
1.Зміцнення здоров'я, підвищення фізичної підготовленості та формування рухового досвіду, виховання активності та самостійності у руховій діяльності;
2.Розвиток рухових якостей: сили, швидкості, витривалості, спритності;
3. Виховання культури спілкування з однолітками та співробітництва в умовах навчальної, проектної, ігрової та змагальної діяльності;
4.Профілактика асоціальних проявів;

Форма організації дітей:групова.

Учасники:учні з 1-4 клас.

Строки реалізації проекту: 2013-2014 рік

Очікуваний результат:
- Підвищення мотивації до предмета;
- збільшення охочих та бажання освоїти способи збереження свого здоров'я;
- Поліпшення психологічного клімату в колективі;
- Раціональне використання вільного часу.

Матеріально-технічні засоби:

    фотоапарат;

    комп'ютер;

    відеопроектор;

  • папір для принтера;

Етапи реалізації проекту:

Підготовчий;

Практичний;

Заключний

Етапи реалізації проекту

Етапи проекту

заходи

Терміни

відповідальні

Підготовчий

I. Створити групи учнів.

1) усне опитування; запропонувати учням 4-х класів участь у проекті

2) формування груп роботи над проектом; вибрати активніших учнів 4-х класів, створити групи, розподілити завдання

ІІ. Планування роботи

1) визначити джерела інформації (підбір матеріалів із книг, періодичного друку, інтернету, розробки заходів)

2 )провести опитування учнів,

батьків та вчителів (роздати анкети, відповісти на запитання анкети)

3) обробити анкети (виявити найцікавіші заходи)

4 )вибрати тему, визначити мету та завдання (ретельно розробити структуру проведення спортивного дня)

5) скласти план та порядок діяльності, визначити терміни роботи поетапно (складання плану, визначення термінів роботи поетапно)

6) підготувати сценарій; 7 ) Розробити положення; 8 )інформувати вчителів та учнів (провести класний годинник), батьків (провести батьківські збори)

Вересень – грудень 2013

Вчитель фізкультури, класний керівник

Практичний

I. Для учнів, батьків.

1) випустити газети

Проект «Формування здорового способу життя на уроках фізичної культури та у позаурочний час» Формування здорового способу життя на уроках фізичної культури Вчитель: Дубовиченко Л.А. Учні: 5 клас Мета - оволодіння основами фізкультурної діяльності особистісно-орієнтованої оздоровчої спрямованості     Завдання: формувати знання та навички до практичних дій спрямованих на збереження здоров'я; забезпечувати необхідною інформацією для формування стратегій та технологій, що дозволяють зберігати та зміцнювати здоров'я; Формувати уявлення про відповідальність за власне здоров'я та здоров'я оточуючих. Завдання оздоровлення має три взаємопов'язані аспекти:    Виховний, який полягає у вихованні у дітей дбайливого ставлення до свого здоров'я. Навчальний, що полягає у навчанні дітей нормам здорового способу життя, прийомів та методів його реалізації. Оздоровчий, що полягає у профілактиці найбільш поширених захворювань, а також через покращення таких необхідних якостей, як психічна врівноваженість, спокій, зосередженість, уважність, гарна пам'ять, розумові здібності. Проблемні питання      Для чого потрібна фізкультура? Як навчити дітей дбайливо ставитися до свого здоров'я? Чому треба правильно харчуватися? Що таке гігієна? Як позбутися шкідливих звичок? Навчальні питання      1. Що таке здоров'я для учня 2. Яка основна спрямованість фізичних вправ 3. Які правила загартовування організму та основні способи 4. Способи позбутися шкідливих звичок 5. Які основні правила проведення діагностики здоров'я? Що таке ЗОЖ Здоровій образ життя (ЗОЖ) — спосіб життя окремої людини з метою профілактики хвороб і зміцнення здоров'я. Здоров'я - це стан повного фізичного, душевного та соціального добробуту, що супроводжується фактичною відсутністю хвороб та індивідуально фрустують (виводять із стану внутрішнього спокою) недоліків. Ритмічна гімнастика Вправи істотно впливають на формування правильної постави, гарної ходи, виховують естетичні поняття, культуру рухів. За допомогою засобів ритмічної гімнастики можна розвивати такі фізичні якості, як загальна витривалість, сила, гнучкість, спритність. Ритмічна гімнастика Стрибки зі скакалкою Включення стрибків зі скакалкою в кожен урок, що проходить у спортивному залі не обтяжливо для тих, хто займається, якщо стрибкові вправи різноманітні за формою, навантаженням та завданням, що стоять перед ними. Стрибки зі скакалкою Вправи на формування постави  Постава не буває вродженою. Вона формується у процесі зростання, розвитку дитини, навчання, трудової діяльності та занять фізичними вправами. Вправи в русі, в рівновазі Вправи в русі, в рівновазі Вправи в русі, в рівновазі Цілі уроків здоров'я     Зміцнення фізичного і психічного здоров'я учнів Формування культури рухової активності учнів Виховання моральної культури учнів, інтересу до історії спорту, бажання перемагати в собі свої негативні звички та недуги Теми уроків здоров'я Спорт у житті людей  Гігієна олімпіоників  Рух є життя  Стрибки та виховання характеру  Пам'ятка Дорогі хлопці, Шановні батьки! Пам'ятайте! 1. Неправильна постава може не тільки завдати непоправної шкоди здоров'ю, а й зіпсувати людині життя. 2. Особливо псує поставу неправильна поза за столом чи під час гри. 3. Сидіти потрібно так, щоб мати опору для ніг, спини та рук при симетричному положенні голови, плечового пояса, тулуба рук та ніг. 4. Сидіти потрібно так, щоб спина торкалася спинки стільця впритул, відстань Між грудьми та столом має бути 1,5-2см. 5. Відстань від очей до столу має бути 30см. 6. Книгу треба тримати в похилому положенні, а зошит треба класти під кутом 30 градусів. 7. Не можна читати лежачи на боці, носити в одній і тій же руці тяжкості. 8. Поставу порушує їзда велосипедом. 9. Постава може виправити сон на жорсткому матраці. 10.Для виправлення постави дітям потрібно щодня займатися, спостерігаючи за собою у дзеркало. Шановні татусі та мами! Ще кілька порад перед тим, як ви почнете серйозно та цілеспрямовано боротися за здоров'я та щастя своєї дитини! Допоможіть своїм дітям зробити вправи необхідними та звичними у їхньому житті. Намагайтеся бути прикладом своїй дитині у виконанні вправ, робіть їх разом з нею. Не лайте дитину, якщо вона робить щось не так, постарайтеся, щоб вона виконувала вправи охоче, тільки тоді вони зможуть перерости у звичку. Наголошуйте, нехай маленькі, досягнення дитини. Під час виконання вправ радійте гарній музиці, можливості спілкування, посміхайтеся один одному, підтримуйте одне одного у всіх ваших починаннях! Успіхів та удачі! Організація домашніх завдань  Домашні завдання з фізичної культури – одна з найефективніших форм фізичного виховання, що дозволяє реально охопити самостійними заняттями кожного школяра. Контроль за виконанням домашнього завдання відстежується у зошиті з фізичної культури. Зошит дає можливість оцінювати школяра за всіма показниками: знаннями, руховими вміннями та навичками, рухової підготовленості, фізкультурно-спортивної та оздоровчої діяльності. Літературні ресурси:      Фізична культура. Підручник для 5-7 класів загальноосвітніх установ. М.: «Освіта», 2006 р. Г.І. Погадаєв. Настільна книга вчителя фізичної культури. М.: Фізкультура та спорт, 2004 рік. Д.Донський, В.М. Заціорський. Підручник інститутів ФК. Біомеханіка рухів. М.: Фізкультура та спорт, 2007 рік. Ю.А.Виноградов. Підручник для педінститутів. М.: «Освіта», 2000 рік. Н.П. Клусов. Рух це життя? М: Спорт-прес, 2009 рік. Інформаційні ресурси:   Інтернет. http://www.sportkom.ru Велика енциклопедія Кирила та Мефодія 2008р., ТОВ «Нью Медіа Дженерейшен»